@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Arafat, Arınmak İsteyen Müslümanlarca Doldu Taştı

Haccın en önemli rüknü vakfe için Arafat'ta bulunan hacı adayları, Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yeryüzünde buluştuğu ve ilk tövbenin kabul edildiği Cebel-i Rahme'de sabah saatlerinden itibaren büyük yoğunluk oluşturdu.

Hac ibadeti yerine getirmek için kutsal topraklara gelen yaklaşık 3 milyon hacı adayı, haccın farzlarından biri olan Arafat Vakfesi için Arafat Dağı'nda yerini aldı.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara giden 3 milyon Müslüman bugün öğlen vaktiyle birlikte vakfeye duracak, geceyi Müzdelife’de geçirecek.

Diyanet, Arafat vakfesi süresince çadırlarda konaklayacak hacılar için klima ve yastık temin etti. Ayrıca 80 bin Türk hacıya kumanyalar dağıtıldı. Diyanet bugün akşam namazına kadar Arafat’ta bulunacak hacılara ayrıca su ve kumanya dağıtmayı sürdürecek.

Yarın sabah şeytan taşlanacak

Arafat Vakfesini yerine getiren hacılar, öğle ve ikindi namazlarını birleştirerek (Cem-i Takdim) kılacak. Daha sonra akşam ezanıyla birlikte Müzdelife’ye intikal edecek. Müzdelife’de akşam namazını yatsı namazıyla birleştirerek (Cem-i Tehir) kılacak ve Müzdelife vakfesini yapacak. Hacılar, bayram sabahı şeytan taşlama noktası Mina’ya ulaşacak. Şeytan taşlama işleminden sonra hacılar, Kâbe’de tavaf yapıp ihramdan çıkarak hacı olacaklar.

Kurban Kesimleri SMS ile Bildirilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla gelen Türk hacıların kurbanları, bayram namazı vaktinin çıkmasıyla birlikte İslam Kalkınma Bankası tarafından kesilecek. Hacılara ve kafilelere kurban kesim işlemiyle ilgili bilgi mesajları gelecek. Kesilen kurbanlardan hacılara da ikram edilecek.

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.