@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Boraboy, Türkiye'nin Gizli Gölü
Boraboy Gölü; Amasya ili Taşova ilçesine bağlı Boraboy Köyü sınırları içerisinde kalmaktadır. Boraboy Gölü Boraboy Gölü Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.
Görülmeye değer saklı cennetlerden bir yer
Sessizliği, sakinliği ve doğasıyla kampçıların uğrak noktası olan Boraboy Gölü Amasya merkeze yaklaşık 62 kilometre uzaklıkta yer almakta olup gelen tüm misafirlerine kapılarını açıyor. Tabiat harikası olarak nitelendirilen Boraboy Gölü, doğa yürüyüşünü, pikniği ve kampı masalsı bir dünyada yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Sessizlik, sakinlik ve doğa ile baş başa kalmanın vereceği huzur ise tüm aradıklarınızı Boraboy Gölü'nün eşsiz atmosferi içerisinde bulabilirsiniz.
Tabiat Parkı içerisinde piknik alanı, çadır kamp alanı ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Ayrıca gölde balık tutmak için uygun noktalar bulunuyor
Gölün neredeyse tüm kıyısında dinlenme ve piknik yapma imkanına sahip noktalar ve masalar bulunmaktadır. Göl içerisinde yunus bisikletleri ile tur atabilirsiniz. Ayrıca alanda bulunan yürüyüş parkurlarını kullanarak göle tepeden bakan bir seyir terasına tırmanmanız ve muhteşem manzarayı seyretmeniz mümkün. Burada güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

@erolkaranet - 2019


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.