@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kabe, Bebeklerle Daha Bir Anlamlı
Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, yanlarında küçük çocuklarını da tavafa getirince renkli kareler ortaya çıktı.


Çocuklara hiçbir sınırlamanın bulunmadığı Beytullah’ta anne babası tavaf yaparken girişte tek başına oynayan bir küçük çocuk dikkat çekiyor. Bir anda Kabe-i Muazzama’nın maskotu haline gelen minik bebek hiç ağlamıyor.

Kur’an-ı Kerim’de belirtildiği gibi sadece davetli olanların gelebildiği Beytullah’ta çocuklar ne kadar küçük olurlarsa olsun ebeveynlerine hiçbir sıkıntı vermiyor. Bu hususiyet onların Allah'ın misafiri, davetlisi olduğu gerçeğinin bir gereği olarak gerçekleşiyor. Baştan sıkıntılı bir yolculuk gibi görülerek çocukların zorluk çekeceği endişesi ise başlanan yolculuk, kutsal topraklardaki kolaylıklar ortaya çıkmaya başlayınca ortadan kalkıyor.


Bazı hacılar çocuklarının hasretini Kabe’deki minikleri severek gideriyor.Türkiye’den 13 günlük Kudüs'ten Umre turuna katılan ve Kudüs'ten Mekke-i Mükereme'ye gelen Mahinur bebek de annesi ile tavaf yaptı.


Kabe'yi süsleyen sadece Mahinur bebek değil tabi. Daha çok Suudlu ailelerin yanında görülen çocuklara Türkiye'den parmakla sayılacak kadar az katılım olurken diğer Müslüman ülkelerden gelen ailerin çocukları da Kabe-i Muazzama'nın renkli simalarından oluyor

3-5 yaşındaki çocuklar da babalarının kucağında, omzunda tavaf yapıyor. Çocukların her hareketi bu mübarek mekanda, hoşgörü ile karşılanıyor. Görevliler bile çocuklara karışmıyor. Yorgun düşen bir çocuk ise, babasının kucağında uyurken görüldü.DiniErk haber / Özel
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.