@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İsrail Ezandan Çok Korkuyor
İstediği kadar emperyalist güçlerr tarafından desteklensin,
İstediği kadar silah gücüne sahip olsun
İsterse süper güç olsun
Batı Şeria'nın El Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisinin ezanını sadece 2019 yılı içerisinde 294 kez baskı, korku ve şiddetle susturmaya çalışan İsrail Ezan'dan korkuyor.
İsrail, vatandaşlarının ezanı anlar da hakikati görüp İslama dönüş yapmasından korkuyor.
Hazreti Musa aleyhisselamıın adından aldıkları Musevi olma isimlerini göremeyecek kadar kör olup sadece Kral oldukları için Hazreti Davut aleyhisselamı peygamber olarak kabul ettiklerini ifade eden lanetli ve dünya üzerinde kendilerine asla huzurlu yer bulamayacak olan İsrailliler her fırsatta ezanın okunmaması için bahaneler arıyor.
İsrail'in 51'i haziran ayında olmak üzere 2019'un ilk yarısında Harem-i İbrahim Camisinde 294 kez ezanın okunmasını yasaklaması bu gerçeği ortaya koyuyor.
Korkaklıkları tescilli olan Yahudiler kıyamete yakın arkasına saklanacak ağaçları çoğaltmaya çalışırken dahi Müslümanlardan korktuklarını ayan beyan ortaya koymaktadırlar
Yahudi yerleşimcilerin Harem'in avlusundaki zeytin ağaçlarını kesmeleri, gargad ağacı için emek harcamaları asla gözden kaçmamaktadır.
Hali hazırda ezanı tamamen yasak etme eylemleri tepkiler karşısında gerçekleşmese de işgalci İsrail'in getirdiği "yasak" nedeniyle Harem-i İbrahim Camisinde 1994'ten bu yana cuma günleri akşam ve yatsı ezanları, cumartesi günleri sabah, öğle, ikindi ve akşam ezanları, diğer günlerde ise akşam ezanları okunmuyor.
Bunun yanı sıra İsrail Yahudi bayramlarını bahane ederek bazı günlerde de ezan okunmasına izin vermeyen Yahudilerin ezandan korkmadıklarını hiçkimse iddia edemez. 
O ezan ki Allahın birliğini ortak kabul etmediğini, alemde başka ilah bulunmadığını, yemin ederek Hazreti Muhammed'in (aleyhisselam) Allah c.c 'nın kulu, elçisi, peygamberi olduğunu ifade etmesi, kurtuluş ve hayrın namazda dolayısıyla İslam'da olduğunu vurgulamasından korkanlar kulaklarını tıkamanın yanı sıra işitmemek için yasaklama yoluna gitmektedir.
Aksini iddia edecek yoktur.
Zira korkmasalardı ezanı yasaklamazlardı.

@erolkaranet  - 03.07.2019
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.