@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Köprü ve Otoyol Gişelerinden Kaçak Geçtiniz mi
KARAYOLLARI VE BOĞAZ KÖPRÜSÜNDEN KAÇAK GEÇTİNİZ Mİ

Gişelerden yaptığınız kaçak geçişleri umursamıyorsanız size tavsiyemiz plakanızı sorgulatın. Çünkü bir araba parası cezası olanlar bile var. Otoyol ve köprü geçişlerinde kartı olmayan ya da olup da bakiyesi yetersiz veya arızalı olan binlerce araç sahibine milyar lirayı aşkın cezalar kesilebiliyor

HGS kartı olmayanların veya kartı olduğu halde bakiye yetersizliğinden veya farklı bir sebepten ötürü kaçak geçiş muamelesine tabi tutulan ülke genelindeki binlerce sürücü gişeden geçiş ücretinin 11 katını ceza olarak ödeyeceğini zannediyor. Ancak durum gerçekte öyle değil. Karayollarının HGS yönetmeliğinde geçişi ücretli olduğu halde ücret ödemeden geçiş yaptığı tespit edilen araç sahiplerine o güzergâhın en uzun mesafesine ait geçiş ücretinin onbir katı tutarında idari para cezası verileceği ve bu en uzun mesafenin ücret ödemeden çıkış yapılan gişelere en uzak mesafede olan gişenin dikkate alınarak belirleneceği belirtiliyor.

OGS - KGS Geçiş ihlali sorgulama

OGS Borcunuza ait son durum sorgulamasını buradan yapabilirsiniz

KGM tarafından işletilen ücretli otoyol ve köprülerden yapılan son 15 güne ait geçişler henüz bu sayfaya yansımamış olabilir. Ücret Toplama Sistemlerimizin esas ödeme kanalı OGS/HGS hesaplarıdır. Bu sebeple cezalı duruma düşmemek için geçiş tarihini izleyen 15 gün içerisinde araç plakanıza ait bir OGS/HGS hesabının açılması, hesabı olan araçlar için ise OGS/HGS hesabına yeterli bakiye yüklenmesi gerekmektedir.


ICA İŞLETMESİNE AİT YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY YOLU ÇEVRE YOLU GEÇİŞLERDE İHLALLER 


OTOYOL İŞLETMESİNE AİT GEÇİŞLERDE İHLALLER

İhlalli Geçiş Bildirimi üzerindeki ücreti zamanında ödemezsem ne olur?
Otoyoldan çıkış yaptığınız tarihi izleyen 15 gün içinde İhlalli Geçiş Bildirimi üzerinde belirtilen banka şubelerine ödeme yapılmadığı taktirde geçiş ücretinin 4 katı para cezası ve geçiş ücreti ile birlikte Tebligat Ücreti, Avukatlık Ücreti ve diğer masrafları içeren bir tutarda bir bedel ödemeniz gerekecektir. Örneğin; 10 TL olan geçiş ücretine 40 TL ceza uygulanacak ve 50 TL ödemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca, ödenmeyen tutarın yasal takibine başlandıysa, bu takibe ait vekalet ücreti, dosya masrafı, tebligat ücreti, damga vergisi ve yasal faizler de ayrıca 50 TL’nin üzerine eklenecektir.


AVRUPA OTOYOLU İŞLETMESİ VE KMO ANADOLU OTOYOLU İŞLETMESİNE AİT GEÇİŞLERDE İHLALLERİ SORGULAMA

Borç sorgulamalarınızı Avrupa Otoyolu İşletmesi ve KMO Anadolu Otoyolu İşletmesi olarak ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir.


@erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.