erolkara

8 Ağustos 2019'da aniden işitme kaybı yaşamamız nedeniyle doktora gitme zorunda kaldık.


Bayram tatili ve cumartesi olması hasebiyle ilk önce İstanbul Aksaray'da bulunan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittik.

Sekretaryadan barkodumuzu aldık ve sıramızı bekledik. Önümüzde 7 kişi vardı ve sakin idi.


Sıra geldi doktor hanıma durumumuz söyledik. Muayene etti. "Orta kulakta sıvı sıkışması". dedi.

Kulak tıkanmış vakum yapılması gerekiyor, ancak hastanemizde doktor yok. Servislerde yok. Ben size bir damla vereceğim. Bununla idare edin, pazartesi günü Haseki Sultangazi'de muayene olun. Orada doktorlar gereken müdahaleyi yapar, dedi.

İsterseniz Samatya'ya gidin orada serviste doktorlar bulunuyor. Size yardımcı olabilirler.

Olmazlarsa Sultangazi'ye gidersiniz, dedi.

Acil Tıp doktorunun adı ELİF ANAÇ

Teşhisi AKUT SERÖZ OTİTİS MEDİA ( Orta kulakta sıvı sıkışması)

******

Oradan çıkarak yakın olduğu için İEAH denilen Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisine gittik.

Barkodumuzu aldık ve nedense anlayamadık ama sorun olmamasına rağmen tansiyonumuz ölçüldü. Sanırım tansiyon ölçmeyi sıradanlaştırmışlar herkese yapıyorlar. Neyse önümüzde 23 kişi vardı.Sıra bize geldi. Doktora durumu anlattık.

O da muayene etti. Bize bir kağıda ilaç ismi yazarak, diğer doktorun verdiği ilacı değil kendi verdiği ilacı almamız istendi.

Bu ilaç SGK tarafından ödenmeyeceği için reçetesiz verdiğini söyledi. Biz kulağımızın zaten su içerdiğini, bir önceki doktorun vakum yapılması gerektiğini , KBB servisinde doktor varsa bu işlemin yapılması gerektiğini ifade ettiysek de " doktor çok biliyor" diyerek sözümüzü kesti.

Serviste doktor olmadığından vakum işleminin yapılamayacağını, zaten kulağın kuru olduğunu belirterek klinikten randevu alarak gitmemiz gerektiğini söyledi.

Acil Tıp Doktorunun adı MEHMET CAN GİRGİN

Teşhisi tıp dilinde SIKIŞMIŞ SERUMEN yani kulak kiri

Soruna çözüm bulamayan iki acil servisten çıktığımızda anladık ki, Acil servisin işi ayaktaki hastayı başından sav da nasıl savarsan sav konumuna gelinmiş.

Ayrıca ilk doktor "kulak akıyor, vakum yapılabilir" demesine karşın ikinci doktorun kulak kurumuş, vakum yapılamaz demesinden de biz bir şey anlamadık.

Ayrıca diğer doktorun verdiği ilaç neden yok sayıldı.

Ve ikinci doktor neden bize reçetesiz ilaç. veriyor. SGK ödemese bile verilen ilacın doktor kaşeli olarak reçete edilmesi gerekmez miydi.?

Yaptığımız araştırmadan ilk doktorun teşhisi doğru iken ikinci doktorun teşhisi soruna yakın fakat o şekilde tanımlanmaması gereken bir tanı...

İşitme sorunumuz devam ederek , çözüm bulunmadan evimize dönmek zorunda kaldık.

Sağlıkta hezimet ...

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski