@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Medinede İftar Yemeği
Mekke ya da Medine'de iftar yapmak, iftar sofralarına oturmak Ramazan umresine gidenlerin asla unutmadığı, gitmeyenlerin de rüyalarını gördüğü unutulmaz anlardan biridir. Resulün evinde, O’nun misafirlerine hizmet etmek, iftar açtırmak herkese nasip olmaz.

Ne yazık ki, pandemi sürecinde geçen yıl çok az Müslüman'ın katıldığı bu yıl da sınırlı sayıda yurtdışından gelen umrecilerin de iştirak ettiği Medine'deki iftar sofraları bu yılda eski zamanlardakinden çok ama çok uzak bir şekilde geçmektedir. 

Biz de peygamberin (aleyhisselam) huzurunda yapılan iftarları hatırlamak isteyenlere kısa bir nostalji yaptırmayı düşündük. 


Ravza`nın bahçesindeki sofraların geneli pilav sofraları olduğu için onlara rağbet diğerlerinden daha fazla oluyor. İçerideki sofralarda sadece hurma, ekmek ve yoğurt var Medine’de iftar yapmak öyle güzel, öyle dolu, öyle hoş ki tadına doyum olmuyor. Ramazan ayında umreye gelenler bunu bilir. Her milletten insan tek vücut halinde Resulün evine, iftara akın eder. @erolkaranet - 26.04.2021
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.