@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Vefa Hazretlerini Rüyada Gören Ziyaretçi Mektubu

BİR RÜYA

Kimden : "yildirimhakan" yildirimhakan@mynet.com
Kime : "erolkara@mynet.com"
Gönderme tarihi : 7/08/2006 10:35
Konu : Vefa Hazretleri

Selamünaleyküm,       

İyi günler Erol Bey ben Gaziantep ilinin İslahiye ilçesinde doğup büyümüş ve hayatında hiç Vefa Hazretlerinin türbesini görmemiş bir insanım.

Bu gece rüyamda Hazretin mekanına gittim.              

Rüya şöyleydi :              

" Rüyamda bir ses bana Vefa Hazretlerinin Türbesine gitmemi söyledi. Ben de bu emre uyarak oraya doğru yol aldım. Ve bir giriş kapısından girdim, basamaklardan inerek avluya doğru ilerledim. Türbedar uyuyordu. Az daha ilerleyerek içeriye girmeye niyetlendim kapının önünde birkaç tane yeşil örtülü sanduka vardı onları görünce içim bir hoş oldu.

Türbenin kapısından içeri girdiğimde beni çok şaşırtan bir şey oldu. Mübareğin sandukası yoktu ve öylece uzanmış yatıyordu. Sanki canlı gibiydi ben olduğum yere oturdum ve onu seyrettim kahverengi sakalı vardı, kırmızımsı esmer tenliydi, cübbesine bürünmüş yatıyordu.

Sonra turist olduklarını zannettiğim birileri geldi. Çocuk sayılabilecek birisi elinde bir sırıkla uzaktan mübareğin naaşını dürtmeye başladı, tartakladı. ben de üzüldüm dışarı doğru çıktım. Sonra mübarek yattığı yerden kalktı kendisine zulmedenlerin dersini verdi bir güzel... Ben de kapıdaki beyaz sakallı türbedarı uyandırdım ve gelen kişilerin Vefa hazretlerini rahatsız ettiğini söyledim. Hazret de oradan neden kendisine sahip çıkmadığımızı sordu. Biz çok mahcup olduk."    
          
Sabah uyanır uyanmaz internetten Vefa hazretleri hakkında bir şeyler araştırdım ve sizin adresinize ulaştım. Acaba Mübarekle ilgili bir problem mi var diye düşündüm. Eğer sahip çıkarsak mübareğin daha mutlu olduğunu düşünerek size bu mesajı yazdım. Allah'a emanet olun

Sayın Hakan

Öncelikle bu kıymetli rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim. Sitemizi de ziyaret ettiğiniz ve bu kıymetli mektubu gönderdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.   Mektubunuzdan çok etkilendim.

Yarın imkan olursa oğlumu gönderiyorum. Kısmet olursa cumartesi ya da pazar günü de ben gideceğim. İnşallah korktuğunuz ya da düşündüğünüz gibi değildir. Bu isteğiniz bizim için görevdir. Gelişmelerden sizi de haberdar edeceğim. Keşke bu rüyanızı çevrenizde bulunan alim bir kimseye yorumlatsaydınız.   Siz de Allaha emanet olunuz. 
Sevgi ve selamlarımla

Sayın Hakan

12/08/2006 günü bizzat Vefa hazretlerinin medfun bulunduğu türbeye gittim. Ne yazık ki türbe elemansızlıktan 1,5 aydır kapalıymış. Bir rivayete göre de Şaban ayı içinde ziyarete açılacakmış.

Sizin selamınızı da götürdüm

Bu vesile ile orada çektiğim GÖRÜNTÜLERDE sitemize eklendi.
 
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.