@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Suriyeli mülteciler için yaşam alanı.. Surimaniye
İstanbul’un tarihi Süleymaniye semtinde kentsel yenileme projesi sürecinde yıkılan birçok ev, Suriyeli mülteciler için yaşam alanı haline geldi.

İstanbul’un tarihi semtlerinden Süleymaniye’de kentsel yenileme projesi sürecinde yıkılan çok sayıda ev, iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli mültecilere sığınak oldu.

Yıkık binaların arasında kendilerine yaşam alanı inşa eden Suriyeli aileler, burada hayatlarını sürdürüyor. Daha çok Suriyeli Kürtlerden oluşan savaş mağdurları, tarihi Süleymaniye Camisi’nin gölgesi altında, mahallenin yeni sakinleri olarak yer alıyor.

On bir çocuğuyla yıkık bir binanın tek göz odasında yaşayan Mahmut, durumlarını “İstanbul güzel ancak vatanımız daha da güzeldi” sözleriyle dile getiriyor.


Suriye İnsan Hakları Örgütü’nün 2014 yılı raporuna göre, toplam sayıları 6 milyona yaklaşan Suriyeli mültecilerin 1,9 milyonu Türkiye’de yaşıyor. En fazla Suriyeli mültecinin bulunduğu ülke olan Türkiye’de, sığınmacıların yaklaşık 300 bini kamplarda yaşarken, geri kalanı ise çeşitli şehirlerde hayatlarını sürdürüyor.

http://www.gazetevatan.com/burasi-halep-degil-istanbul-748508-dunya/
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.