@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Bu sese kimse kulak vermedi


99 yıllık mazisi olan Vefa Spor kapanma noktasında. Ödenmeyen borçlardan da haciz kapıda.

1908 yılında kurulan Yeşil-Beyazlı kulüp, altı aydır başkan bulamıyor.

Asırlık takımda, futbolcu borçları ile doğalgaz, elektrik ve su faturaları ödenemiyor. Ekip, antrenman yapacak malzeme bulmakta bile zorlanıyor.

Başkan aranıyor!

Asırlık çınar devrilmek üzere...

Fatih’te 1908 yılında kurulan Vefa Spor, mali krizden kapanma noktasına geldi. 13 yıl Birinci Lig’de mücadele eden daha sonra amatöre kadar düşen Yeşil-Beyazlılar, ne borçlarını ödeyebiliyor, ne de maçlara çıkabiliyor...

Altı aydır başkan bulamayan kulüple ilgilenen Özer Sarı ile antrenör Hüseyin Aydoğan, yaşadıkları sıkıntıları FANATİK’e anlattı. Hiçbir gelirleri olmadığını belirten kulüp üyesi Sarı, “20 bin YTL borcumuz var. Tesislerimizi 22 yıldır bakım yapılamıyor” dedi.Devlete çağrı

“Burada kalma sebebimiz sadece Vefa ismini yaşatmak” diyen Sarı, “Kulüp böyle devam ederse kapanacak. Vefa sahipsizlikten bu duruma geldi. Vefa camiasında çok ünlü isimler var, ama sanırım kulübe sahip çıkmaktan kaçıyorlar. 100 yıllık kulübe, devletin sahip çıkması lazım. Devlet bize para versin diye beklemiyoruz. Belediye kulüplerine milyon dolar harcanıyor. Türkiye’nin ilk spor kulüpleri arasındayız. Türkiye Şampiyonası’na gitmek için otobüsü Galatasaraylı işadamları derneği tahsis etti” ifadesini kullandı.

Futbolcular inançlı Yedek formalarının olmadığını kaydeden Yeşil-Beyazlılar’ın hocası Aydoğan, “İdman için malzeme bulamıyoruz. Tanıdığımız işadamlarından malzeme yardımı istiyoruz. 8 aydır kimse 5 kuruş para almıyor.

Türk toplumunda büyüklük yaşa göre belirlenir. Türk futbolunda 4. büyük Trabzon değil Vefa Spor’dur” diye konuştu. Vefalı oyuncular ise parayı umursamadıklarını kaydedip, “Bu zor şartlarda Türkiye Şampiyonası’nı kazanıp, 3. Lige çıkacağımıza inanıyoruz” iddiasında bulundular.

Süleyman HATISARU 24.4.2007
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.