@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

3600 Ek Gösterge Sadece Polislerin Hakkıdır

Geçen yıllardan beri süre gelen "3600 ek gösterge" hakkı sadece polislere verilecek denilmişti.

Arkasından kopan fırtına ile birlikte sendikalar ayağa kalktı ve öğretmenlere, hemşirelere, din görevlilerine ve akla kim gelirse onlara da verilsin yaygarası yapılmaya başlandı.

Belki bu güne kadar polislere verilecek olan 3600 ek gösterge hakkı bu kadar yaygaranın ardından, bu kadar sulandırıldıktan sonra şimdilik rafa kalkmış görünüyor.

Bu ülkede haklarını savunacak sendikası olmayan, onlara sahip çıkacak bir erk olmadan, mesai almadan çalışan, gece gündüz hazır nöbet bekleyen, haftada en az 6 gün ful çalışan, emir geldiği zaman bulunduğu yerden görev yerine kendi imkanlarıyla giden, yol parasını ve görevde iken, hatta masa başı görev yaptığında dahi yemek parasını cebinden ödeyen 657'e bağlı tek memur polis olmasına rağmen ona verilecek bir haktan faydalanmak için tüm 657'liler ayaklandı.

"Bize de bize de" feryatlarını yırtınırcasına isteyenler yüzünden şu an bu hak muallakta kaldı.

Bunu yazmamızın nedeni Türkiye Gazetesinde halkın serbest kürsüsü gibi yayın yapan "Feridun Ağabey" köşesinde yayınlanan Mehmet Atlı adlı bir vatandaşın feryadı oldu

Vatandaş gittiği devlet okulunda öğretmene benzemeyen birinin görüntüsü ile özel okul öğretmenini karşılaştırırken "3600 ek göstergenin gerçek hak sahibi olarak polislerindir" diyerek gerçek bir hak teslimiyetini dile getirdi.

İşte "Anlat derdini Feridun Ağabey" köşesinde yayınlanan vatandaşın yazısı“Feridun Ağabey merhaba, aklıma takılan bir hususu size iletmek istedim. Ben 19 yıllık devlet memuruyum. Her sabah tıraş olurum, on beş günde bir saç tıraşı olurum, her sabah ütülü takım elbisemi ve akşamdan boyanmış kundura ayakkabılarımı giyer işime gider ve 8 saat çalışırım. Bunun karşılığında Rabbime hamd olsun aylık 3.479 TL maaş alırım.

Geçen gün 5. sınıfa giden kızımı okuldan almaya gittim, okul koridorunda yanımdan kot pantolon, kazak ve spor ayakkabı giymiş; yaklaşık bir haftadır tıraş olmamış, saçı başı dağınık bir adam geçti. Kızıma onun kim olduğunu sordum, ÖĞRETMEN olduğunu söyledi; şaşırdım fakat sonra öğrendim ki öğretmenlere böyle bir serbestlik tanınmış ve hemen tamamı okula böyle geliyormuş.

Bu ne saçma bir şeydir, 657’ye tabi olan öğretmenler nasıl oluyor da 657’nin kılık kıyafet maddesinin dışında tutulabiliyor?..

Sonra bir sınav için özel bir okula götürdüm kızımı. Oradaki öğretmenlerin günlük sakal tıraşlı ve takım elbiseli olduklarını görünce çok şaşırdım. Düşünebiliyor musunuz devlet öğretmenleri keyfî kıyafetle ders veriyor, özel okul öğretmenleri standart memur gibi. Şaşırmamak mümkün mü?

Bir de hükûmetimizin polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerine vereceği 3600 ek gösterge konusu var. Bu grubun içinde sadece polis çok zor şartlarda görev yapmaktadır ve bu ek gösterge sadece onlara verilse bir şey demeyeceğim ama Allah aşkına söyleyin hemşirenin öğretmenin din görevlisinin çalışma şartlarında ne gibi bir zorluk var?

Bir de ana muhalefet her fırsatta vay öğretmenler çok az maaş alıyor vay öğretmenler geçinemiyor gibi iddialar dile getiriyor. Ben bu ülkede 3000 lira maaş alan ve ek iş yapan öğretmen görmedim, çünkü böyle bir şey yok. Tekrar söylüyorum 1600 lira asgari ücret alan vatandaşların geçinmeye çalıştığı bir ortamda böyle şeyler söylemek bence ayıptır, günahtır, yazıktır. Umarım bu konuyu gündeminize alırsınız teşekkür ederim.”
Mehmet Atlı

Erol Kara - 01.12.2018
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.