@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İstanbulkart'a Cep Telefonundan Kontür Yükleme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbulkart Mobil Uygulaması başlattı

BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. tarafından geliştirilen istanbulkart mobil uygulaması ile istanbulkart’ınıza para yükleme, bakiye görüntüleme ve hesap hareketlerini izleme işlemleri gibi birçok işlemi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde akıllı telefonunuzdan yapabileceksiniz.

Toplu ulaşımda zaman kaybını ve kontör yükleme kuyruklarını önleyecek Mobil İstanbulkart Uygulaması sayesinde bankaların mobil uygulamalarından banka kartı veya kredi kartı ile İstanbulkart’a bakiye yüklenebilecek.

Bir karta 5 ayrı İstanbulkart tanımlanabilecek ve her yerden yükleme yapılabilecek.

Uygulama ile İstanbulkart’a aylık mavi kart (abonman) da yüklenebilecek. Üniversite öğrencilerinin başka şehirdeki velileri, kendi mobil uygulamasına çocuğunun İstanbulkart’ını tanıtarak yükleme yapabilecek.

11 BANKA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

İstanbulkart Mobil Uygulaması için şu ana kadar Vakıfbank, Denizbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Akbank, Şekerbank ve İş Bankası ve Garanti Bankasıyayla anlaşma sağlandı

İSTANBULKART MOBİL UYGULAMASI NASIL ÇALIŞACAK?

Mobil uygulama sayesinde, akıllı telefonlardan İstanbulkart'a para yüklenebilecek, bakiye kontrolü vb. İşlemler yapılabilecek. Androıd ve Ios cihazlara uygulama indirilecek.

İstanbulkart Mobil Uygulaması, üzerinden, kart üzerinde yer alan numara ile kartlarını tek seferlik tanıtacaklar. Android kullanıcıları; bankaların debit (banka kartı) veya kredi kartıyla oluşturdukları yükleme talimatlarını, kartı telefonun arkasına tutarak NFC teknolojisi ile İstanbulkart’a anında aktarabilecekler.

Ios kullanıcıları ise; yükleme talimatını, Biletmatiklerden veya akıllı duraklarda bulunan yükleme noktalarından, (top up) kartlarını dokundurarak gerçekleştirebilecekler. Akıllı durak (top up) 461 noktada, Biletmatik 980 noktada bulunuyor.

Ayrıca, ATM'lerden de İstanbulkarta ödeme talimatı verilebilecek. Şuanda tüm deniz bank ATM'lerinden ödeme talimatı verilebiliyor. 1 hafta sonra Vakıfbank’tan da verilebilecek.

Uygulamayı yüklemek için tıklayınız

ÖZELLİKLER

*Anlık Bakiye Görüntüleme
NFC destekli telefonlarınızda istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak anlık bakiye görüntüleyebilirsiniz.

*Talimat Oluşturma
Anlaşmalı banka kartı bilgileriniz ile istanbulkart’ınıza seçeceğiniz miktarda talimat oluşturabilirsiniz.

*Talimat Yükleme
NFC destekli cihazlar ile istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak talimat yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygula üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan istanbulkart talimat yükleme noktalarına kartınızı okutarak dolum işleminizi tamamlayabileceksiniz.

*En yakın Yükleme ve Harcama Noktalarını Görüntüleme
Konumunuza en yakın istanbulkart yükleme ve harcama noktalarını harita üzerinde görüntüleyebileceksiniz.

Desteklenen Diller: Türkçe, İngilizce
Desteklenen Minimum Android Versiyonu: 5.0

Uygulamayı yüklemek için tıklayınız

@erolkaranet - 01.11.2018
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.