@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

CK Boğaziçi Fatura Numarasını Değiştirdi, Vatandaş Şaşırdı

Boğaziçi Ck Elektrik (eski adı Boğaziçi Clk Elektrik) abonelerin fatura ödemesini kolaylaştırmak için her aboneye bir hesap numarası tanımlamış.

Bundan haberi olmayan binlerce abone, bilhassa çok katlı binalarda olan aboneler sayaçların yanına bırakılan faturaları alınca hangi faturanın kime ait olduğunu bilemediklerinden şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Hatta bir çok binada senin faturan benim faturam tartışmaları dahi yaşanmış.

Bugüne kadar alışılagelmiş abone numaralarını kaldırıp kendilerince tekrardan numara veren Boğaziçi Ck Elektrik daha önceden aboneleri uyarmadığı için vatandaşlar bu karışıklık üzerine birbirlerine danışmış, fatura merkezlerine koşmuş ya da kurum telefonlarından hangi faturanın kime ait olduğunu öğrenmek zorunda kalmış.

Olayın gerçek yönü ise daha önce fatura ödemesi yapabilmek için işletme kodu ve abone numarası ile ödeme yapmak zorunda kalan aboneler bundan böyle tek numara ile faturaların ödemelerini sadece yeni tanımlanan hesap numarasıyla yapabilmesi için şirket bu uygulamaya geçmiş bulunmaktadır.

Vatandaşlar bundan böyle fatura ödemesi için faturadaki hesap numarasını kullanacak.

Birden fazla sayacın olduğu binalarda hangi faturanın kime ait olduğunu bulmak için ise en kolay yol, eski ve yeni fatura üzerinde değişmeyen numara olarak kalan sayaç numarası. Sayaç numarası ile hangi faturanın kime ait olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz.


@erolkaranet - 11.10.2018
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.