@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Hristiyanların Hac Kilisesinde Osmanlı Mührü [video]

Hristiyanların Hac Kilisesinde Osmanlı Mührü

Hristiyan dünyasının en kutsal mekânlarından Kudüs'teki  "Kıyamet Kilisesi" ya da "Kemame Kilisesi" veyahut "Doğuş Kilisesi"

Burada bulunan merdiven 823 senedir her sabah ve her akşam Kudüs’te hep aynı yerdedir Bu merdiven Sultan Abdülmecid'in emriyle 1861'de verdiği fermanla Kilisenin bu penceresinin önünde aynı yerde kalmak zorunda kalmıştır

Kutsal Kabir kilisesi, Kıyamet kilisesi ve Yeniden doğuş kilisesi isimleri ile bilinmekte olan bu kutsal mekan en az 4. yüzyıldan beri, İsa'nın yeniden dirileceği yer olmasına inanılması nedeniyle hristiyanlar için önemli hac noktalarından biridir.

Kiliseye girince sağ tarafta İsa Peygamberin çarmıha gerilip ölüme terk edildiği yer, öldürülünce de çöplüğe atıldığı yer şu anda Hristiyanlarca en kutsal mabet olarak kabul edilmekte olup, çarmıha gerildiği ve ölümünden sonra çöplüğe atıldığı yeri öpüp secde edip ağlıyorlar. her yaşta insan kadınlı erkekli yerdeki taşın üzerinde neredeyse fenalık geçirecekler. Alınlarını secdeye koyanlar, duvarın önünde son derece içten hıçkırıklarla ağlayanlar, diz çöküp istavroz çıkaranlar.

Kudüs turu izlenimleri Temmuz 2018

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam