@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner
Bir Telefon Almadan Önce İyi Araştırın - Lenova K6 Note Gibi
Bir süre önce yazdığımız "Bir Marka Önce Müşteri Memnuniyeti Derse Büyür.. İşte Motorola" adlı yazımızı okuyanlar hatırlayacaklardır. Almış olduğumuz Lenova k6 note model telefonun kullanıcıya iyi bir telefon olarak ulaşmadığını kronik yani üretimden kaynaklanan sorunları olduğunu dile getirmiştim

Markaya ve kaliteye güvenerek.aldığımız telefonun kullandıkça sorunları olduğunu Türkiye temsilcisi olan Lenovanın arkasında duran Motorola ile iletişime geçtik.İlgilendiler, yönlendirdiler sonuca ulaştırmaya çalıştılar.

Yazımızda belirttiğimiz gibi müşteri ilişkileri ile hiç bir sorun yaşamadık ve gayet memnun kaldık.

Ne var ki iyiniyet cihazın probleminin çözümü için bir fayda sağlamadı. Üç kez servise gönderdiğimiz cihaz için bizi arayan KVK yetkilisinin verdiği bilgilerde şunu öğrendik ki, cihazda hiç bir sorun yok. 

Yani üretimden gelen neyse cihazda o.. Yapılacak, çözüme kavuşacak hiç bir müdahale söz konusu değilmiş.

Şikayetimiz neydi. 

"Karşı tarafa zaman zaman ses gitmiyor, ya  da konuşmaya başlarken sesimizi duyan karşı taraf zaman içerisinde sesimizin kaybolduğundan dem vuruyordu. İletişimimiz yarım kalıyordu. Zira her seferinde karşı taraf sesimizin duyulamaz konuma geldiğini ifade ediyordu.

Bir diğer sorun kamerasında idi. Soluk ve pikseli ilkel telefonlar kadar kötü bir telefondan alacağınız görüntü kalitesi ile karşı karşıya kalıyorduk.

Motorola'nın yönlendirmesi ile ilk gönderdiğimiz eleserrvice adlı servis hiç bir arıza bulamazken, ikinci ve üçüncü gönderdiğimiz KVK 'da parçalar değişimi söz konusu oldu. Bu durumu Motorola'ya da bildirdik

İlk servis dönüşü ısınma sorununda çıktığı telefonda ikinci gönderiminde parça değişimi şaşırttı.

İkinci servis dönüşü "Isınma devam ediyor. Görüntü ve telefon görüşmelerinde seste şu an bir sorun yok. Youtube'da ve müzik programlarında ses yine dışarıya az geliyor. " şikayetimiz oluştu.

Motorola'ya bildirdiğimizde bize "Cihazıda bir uygulama açtığınızda veya herhangi bir işlem yaptığınızda mı aşırı bir şekilde ısınmaktadır yoksa, telefon uyku modunda ikende ısınma gerçekleşiyor mu? Cihazı bir kaç saatliğine test etmenizi rica ediyorum. " dediler.

Bu soruda sorulan uyku modunda cihaz ısınıyor mu, bizi şaşırtmıştı. "Hiç bir cihaz uyku modunda ısınmaz" diye biliyoruz. Ve ısınmadığını dile getirdik.


Ve dedik ki "Telefon ısınması kullanım sürecinde giderek artan ve eli rahatsız edecek ısıya sahip olan bir sıcaklığa ulaşıyor. Bu durum cihaz şarjda takılı iken dahi oluşuyor. Kasılma sorunu instagram ve snapchat programlarında ( şu an bunları kullandığım için ) meydana geliyor. Farklı uygulamalarda ne olur bilemem. Şu an genel kullandığım bu iki programdır.  Sesin dışarıya verilmesi konusunda sıkıntı olduğunu biliyorsunuz..

Ne yapmamız konusunda kesin çözümünüzü merak ediyoruz.
Telefonunun akıbeti konusunda bana yardımcı olmanızı özellikle rica eder, konunun daha fazla uzamasını ve sıkıntılı süreç olan bu durumdan sizi de bu sorunla rahatsız etmek istemediğimi bilmenizi belirtiriz."

Bu kez üçüncü kez servise gönderdik.

Mootorola'nın 5-6 farklı kişisi ile yaptığımız yazışmaların sonuda KVK'dan gelen bilgiyi aktardık.

KVK'dan Emre bey müşteri ilişkisinin zirve yapacağı bir ilgi ile bize telefon cihazında arıza olmadığını, tüm kontrıolleri özellikle defalarca yaptığını, üretimden kaynaklanan ve cihazın kendisinde var olan bizim için sorun üreti,ci için sorun kabul edilmeyecek problemlere sahip olduğunu söyledi ve şu uyarıda bulundu. "Araştırmadan telefon almayınız "

Kanaate vardığımız konu şu, tanıtımlarına kanarak, kendi standartları altında müşteri beklentisini karşılayamayacak şekilde üretilmiş bir telefon aldığımızın bilgisine ulaştık..

Daha öncede belirttiğimiz gibi beklentilerimizi karşılamayan telefonun kronik sorunları var. Bunlar asla düzeltilemez.

Değişme sürecinde HepsiBurada'ya ulaşamamız da bir başka şanssızlığımız oldu. :((

Lenova marka bir telefon aldığımızın pişmanlığı içerisinde cihazı kullanmak zorunda kalacağımıza emin olduk.

Bin küsur lira ödeme yaparak aldığımız cihazı çöpe atacak değildik, tabii.

Lenova K6 Note almak isteyenlere de faydalı olur diye konuyu paylaştık.

Telefon alırken lütfen iyi araştırın,pişmanlığımızı yaşamayın

Erol Kara - 26.07.2018
Etiket

Yorum Gönderme

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

Bilmeniz Gerekebilir