erolkara

Türk Telekom sözde bir çok rakibi olan aslında Türkiye'de özelleştirilmiş tek telekomünikasyon alt yapısını elinde tutan şirket..
Sabit Telefon, mobil telefon, internet vs gibi bir çok iletişim servisinin yegane patronu aslında Araplar...
Türk Telekomünikasyon A.Ş. Sahipleri,  %55'i Dubai merkezli Oger Telekomünikasyon A.Ş., %25'i Türkiye Hazine Müsteşarlığı'na ve %5'i Türkiye Varlık Fonu
Geriye kalan %15'lik hisse de halka arz edilmiş
Kısacası adı Türktelekom olan firmanın sahipleri Arap Telekom..
Ve Türk vatandaşları kazıklandıkça kazıklanıyor, yolundukça yolunuyor..
Sosyal paylaşım sitelerine Türktelekom yazın bir ah işitip bin ah dinleyin.
Tabii, asıl acı olan Türkiye çapında milli olması gereken telekomünikasyonun Arapların, yani yabancıların elinde olması.
Düşünün ki, hepimizin bilgileri de Arapların elinde..
Bunları bir yana bırakalım ve önemli noktaya gelelim.

TÜRK TELEKOM YURT DIŞINA ÇIKAN MÜŞTERİSİNİ NASIL SOYUYOR

İster paket alın ister almadan yurt dışına çıkan vatandaşların cezalandırılıyor tarzı bir uygulamaya sokulması anlaşılır gibi değil. Bilhassa umre ya da hac için yurt dışına giden vatandaşların dikkatsiz kullanmaları yüzünden bir an da uçup giden dakikaları aldıkları paketi bir iki günde bitmiş oluyor. Bunun farkında olmayan vatandaşımız konuşmaya devam ediyor ve döndüğü zaman sonra gelen faturasında binlerce lira ödemeye zorunlu hale geliyor.

Eğer hazır kart kullanıyorsa kartaki bakiye bitince hepten konuşamaz duruma geliyor ve hatta aranamıyor bile.

Normal şartlarda yurt içinde kontürünüz olmasa dahi son kontür bitiminden sonraki 3 ay içerisinde dışarıdan aranılan abone nedense yurt dışına çıktığında bundan mahrum oluyor.

Daha acı bir taraf var ki bunu anlamak mümkün değil.

Hazır kartlı olsanız da olmasanız da yurt dışında olduğunuz zaman siz aramasanız dahi her arayanla görüştüğünüzde sizden dakikası 50 kuruş kesen Türktelekom böylece istem dışı aranmanız halinde dahi sizi cezalandırmış oluyor.

İşte yandaki resimde görüldüğü gibi yurt dışında iken bir gün içinde 5 kez arayan Türktelekom beni neden bu kadar sık arar. Ayrıca pazarlamacısı, dolandırıcısı, merak edeni etmeyeni herkesin hatta yanlış arayanın dahi mümkün olduğu dış aramalarda sizin telefonu açmanızın her dakikası 50 kuruş çekiyor.

Konuşmaya başlayın her dakikanız 50 kuruş.  Açın kapatın 50 kuruş..

Neden diye buradan Türktelekom'a soruyoruz.

Yurt dışına çıkıp da ülkesinden biri , mesela Türktelekom'un kendisi arayacak, bir şey pazarlayacak, bir konuda bilgi verecek telefonu açacaksınız tahminen 5 -10 dakika konuşacak ve sizden dakikası 0,5 TL kesecek.

Neden.

İşte yanda bir görüşme listesi.. Bunların her birine cevap vermem ve kulllanıcıyla  hiç ilgisi olmayan vodafone pazarlamacısı, dolandırıcı bir numara arayacak ve bu görüşmelerden dolayı Türktelekom sizden kontür çekecek.

Belki biri merak edecek, canı sıkılacak beni arayacak Türktelekom bana fatura edecek.

Bu büyük bir haksızlık. Bu büyük bir gasp....

SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNE GİRİP ÇIKMAK 40 TL 

Geçenlere paketim bitti.Kartımda da bakiye olmadığı halde yeni bir paket yüklemek için gereken kodu girdim.

Her zaman böyle yapardım. Önce kodu yüklerdim. bana gerekli olan tutarı yükledikten sonra aktif olacaktır mesajı gelirdi. Yüklememi yapar ve paket aktif olurdu.

Son olarak da öyle yaptım ve bana "olması gereken bakiyem olmadığı için yükleme yapılamayacağına" dair mesaj geldi.

Kartıma mesajdan bir kaç saat sonra kontür yükledim. Bakiye tutarı ekrana geldikten sonra sadece bir dakika dolmayacak şekilde instagrama girdim, ön sayfaya baktım ve çıktım.. Amacım aslında paketin aktif olup olmadığı idi.. O da ne. Dakikası dolmadan kapattığım instagramdan çıkmadan ekrana o korkunç mesaj geldi.

Kullanım miktarı 4300800 byte.. Kullanım miktarı 42 Tl Kalan Bakiye 31.568 TL..

Oysa paketimin aktif olması gerekirdi.

Uygulama değişmiş, İçinde kontür olmayan paket yenilemelerinin talebini geçerli saymıyor. Ne yapacaksınız. Önce kontür yükleyip sonra paketi aktif edeceksiniz. Yıllarca paketi aktif edip kontür yüklüyorduk. Bu uygulama değişmiş. Mesajın o kısmını görmemişim. :)))

Müşteri hizmetlerini aradım. Doğu şiveli bir temsilci. "Kullanmışsındır ki o kadar gelmiş" dedi. Adamla anlaşamıyoruz. O başka telden konuşuyor ben derdimi anlatamıyorum. "Bu kadar kısa sürede o kadar para çekilir mi" diyorum. O bayram haftası diyor ben oklava tahtası.
Çözüm olmayacağını anladığım için 01.08.2018 tarihinde twitterdan mesaj gönderdim.
Halen bu konuda cevap verecekler.
Günler haftalar oldu.
Türktelekom daima övündüğü müşteri memnuniyetini rafa kaldırmış olacak ki halen haksız olarak gasp ettiği 42 TL mi iade etmiyor. Bu konuda arayıp bilgi verme lütfunda dahi bulunmuyor.


TAAHHÜTLÜ MÜŞTERİYE TAAHHÜT SÜRESİ BİTMEDEN YENİ TAAHHÜT TEKLİFİ TÜRKTELEKOMDAN

Bu kadar mı değil tabi.. Geçen yıl iki yıllık sabit telefon aboneliği yaptılar. Ayda 250 dakika hediyeli ve pek nadir kullandığım, İnternet var diye kahrını çektiğim her ay kuzu kuzu faturasını ödediğim  sabit telefonum için arandım. Kampanya olduğunu, aboneliğimin güncellenmesi gerektiğini, 500 dakikalık bedava görüşmeye alındığımı ve 28 TL ödeyebilecek şekilde aboneliğimi 2 yıl taahhüt vermeyi onaylayıp onaylamayacağımı sordular. Zaten kullanıyorum. Olsun dedim.

Aradan  kısa bir süre sonra mevcut aboneliğimi iptal teklifimin onaylandığına dair mesaj geldi. Böyle bir talebim yoktu. neymiş. Yeni sözleşme olunca eskisi iptal edilmiş. Arşivime baktığımda eski taahhütümün bir yıl daha geçerli olduğunu gördüm. Aldatılmıştım.

18 TL YE 1000 DAKİKA, 1000 SMS VE 2 GB İNTERNET PAKETİ ( HAYALET PAKET )

Mobil telefonum için Türktelekom'un web sayfasından  paket seçiyorum. On sayfada gözüme batarcasına "18 TL YE 1000 DAKİKA, 1000 SMS VE 2 GB İNTERNET PAKETİ "

Aşağıda görüyorsunuz. Almak istedim. İç sayfalara yönlendiriyor.


Arıyorum arıyorum yok.
Tüm paketleri inceledim. Bulamadım. Twıtterdan sordum. Faturasız hatlar için  "18 TL YE 1000 DAKİKA, 1000 SMS VE 2 GB İNTERNET PAKETİ " yazıyorsunuz bunu bulamadım. Bilgi istiyorum , dedim.

El cevap falan linkte bilgi var. O linke bakıyorum yok. Zaten didik didi,k ettiğim sayfalar. Sonra aynı reklamı bir bayide görüyorum. 18 Tl lik paketi almak isitoyrum dedim. Mevcut abonelere değil ilk kez Türkteleko abonesi olacaklar için diyor.
Ne yazık ki web sayfasında böyle bir not yok. Belki emsal bir paketin içinde küçük harflerle yazılı detayların olduğu kısımda görebileceğim bu şartı neden gizler, Türk telekom.

Vallahi ne diyelim

Türktelekom nalıncı keseri gibi hep kendine yontuyor vatandaşın cebinden Arap şirket gasp yapıyor


İnternet hızımdan, bağlantıların kopmasından, bulunduğum semtte elektrik kesilir kesilmez sabit ve internet bağlantımın kopup saatlerce kullanım dışı olmasından da söz etmeyeceğim.

Karnıma kramplar giriyor.. BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) da herhalde sesimizi duyuyordur.

Erol Kara - 19.08.2017

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski