@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Semerşah Turunda Haremlik Selamlık Komedisi

Daha önce de yazmıştım. Umre kaydını yaptıracağım zaman otel lobisinin, asansörün ve yemekhanenin bayanlar ve erkekler için ayrı ayrı olduğunu.söylemişlerdi.

Güzel bir uygulama idi ve memnuniyet duymuştum.

Tabii bu memnuniyet sadece orada hatta bilemediniz Havalanına kadar sürmüştü

İşte Semerşah ile gittiğimiz 30 günlük Ramazan umresinde haremlik selamlık uygulaması

* Atatürk Havalimanından uçağa bindiğimizde görevli olmayan münasebetsiz bir kaç yolcu "Bu uçakta neden ahremlik selamlık yok. Neden herkes karışık oturmuş. Bu ne saçmalık yaygarası. ( Oysa tek gelen kadınlar bir arada, eşleri ile yada çocuklarıyla gelenler bir arad olup, uçakta yabancı yolcuların olduğunu da düşünürseniz, bu haddini bilmez bekar olarak gelmiş yolcunun kabalığı şaşırttı .)


* Cidde Havalimanında bekliyoruz. Erkekler bir yerde namaz kılmak için saf tutarken bir kaç kadın bunların arkasında , yine kadınların arkasında erkekler saf tuttu. Oysa havaalanı geniş ve ayrı yerlerde duracakken ve de ayrıca kadın erkeğin önünde namaz kılarsa erkeğin namazı bozulursa da herkes dumduma...

* Yine Cidde havaalanında umrecileri getirecek 4 otobüsün sadece birinde kadınlar arkada erkekler önde oturmak zorunda kaldı. Zira yine tek olarak gelmiş bulunan erkek umreciler çığlığı basınca tartışma olmasın diye bir çok yolcu eşini, anasını,bacısını kızını arkalarda oturtmak zorunda kaldı* Haremlik selamlık denilen turda kadınlar için görevlendirilmiş kadın din görevlisinin olmayışı da enteresan deği lmi ?

* Kadın umreciler sorunlarını erkek din görevlileriyle paylaşmak zorunda kalınca, erkek din görevlileri kadınların bulunduğu alana hiç bir şey olmamış gibi girip çıkınca insanın aklına ister istemez şu geliyor. Haremlik uygulaması erkek din görevlileri için geçerli değil mi ?
Kadınlarla konuşmak kafiledeki diğer erkeklere haram oluyor da erkek din görevlileri haram kapsamı dışında mıdır.

* Lobide erkekler arasında oturan kadınlar, kadınlar arasında oturan erkekler internette girebilmek için bir arada dururken haremlik selamlık uygulaması geçersiz mi oluyor.

Toplantılara rağbet yoktu
* Medine'de kadınlar kendilerine ayrılan bölümde yer olmayınca erkeklerin kısmına gelebiliyor ve lobide karşılıklı oturabiliyor da ve hatta bir kaç toplantıda din görevlisi konuşma yapacağı zaman erkek ve kadınların karşılklı oturmaları ne anlama geliyor.

* Hareme gitmek için kullanılan otobüslerde dahi haremlik selamlık kavgası yapılırken erkekler ön kapıdan biner inerken kadınların arka kapıyı kullanmadan orta ve ön kapıları kullanmalarına neden ses çıkartılmıyor.


* Uçakta, yolda, turlarda, haremlik selamlık diye bir uygulama yokken üzerine vazife olmayan ve bu konuda bağırıp çaığran umrecilere neden görevliler fırsat veriyor. Neden umreciler arasında gerginlik çıkartan bu kişiler uyarılmıyor.

* Din görevlileri kadınlarla hasbihal yaparken, kadınların arasında durup dakikalarca gerekli gereksiz konuşmalar yaparken bunalrın mahremiyete dikkat etmemelerinin sebebini nedir

* Soruyoruz... 200 Kişilik bizim katıldığımız kafilede toplamda 1700 kişinin geldiği söylene turda neden bayan din görevlisi yoktu.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.