@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Ramazan Umresine HazırlıkÖmrü olanlar buldukları yerlerde nasibi olanlar da kutsal topraklarda Ramazan Umresini yaşadılar.

Nafile bir hacca bedel olan Ramazan umresini Allah-ü zül celal hazretleri nasip eyledi ve her  yıl olduğu gibi bu yılda eşimle birlikte Ramazan ayını mübarek topraklarda yaşamak nasip oldu.

Otuz günlük Ramazan umresinde manevi yönde doyuma ulaşamasam da yaşadığım en güzel Ramazan diyebilirim.

Yapmış olduğum Ramazan ayı umresinde yaşadığım güzellikleri ve yaşatılan çirkinlikleri dile getirmeye çalışacağım.

Gidemeyen ya da gitmek isteyenlere dilim döndüğünce oraları yaşamanın özelliklerini,duygularını ifade etmeye çalışacağım gibi hac ve umre organizasyonu yapan ve kayıt olma aşamasına kadar harikalar masalı anlatan ne var ki yolculukla beraber hacıya hak etmediğini yaşatanları da  dile getireceğim.

Geçmiş yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı hac ve umre organizasyonu ile gittiğim kutsal topraklara bu yıl özel şirketle gitme kararı aldım.

Bugüne kadar kimseye tavsiye etmediğim, sürekli umreci ve hacıya türlü oyunlar yaptığını duyduğum sağ gösterip sol vurduğunu yazdığım ve sürekli şikayet edilen özel şirketleri hem yakından tanımak, hem birebir yaşamak ve hem de haksızlık yapıyorsam da bunu dile getirmek istedim.

İlk tur araştırmalarımda bazıları tam Ramazan umresi yapma imkanı tanımazken bazıları 40 - 45 güne varan tur düzenliyor ve fiyatlar Diyanet'in fiyatıyla ve imkanlarıyla aynı görünüyordu.

Yakın ya da uzak otel vaadlerinde sorduğumda bana Kabe'ye 300  - 500 metre mesafedeki otellerde ağırlıyoruz diyerek pazarlama yapanları ilk etapta eledim.

Zira biliyordum ki Kabe'ye 300 değil 500 değil 800 metre ötede sadece A sınıfı 5 yıldızlı süper lüks oteller vardı ki buraların o fiyatlara olması imkansızdır.

Araştırmalara devam ederken 3 - 4 firma arasında biraz da bir cemaate bağlı olan ve son bir kaç yılda adres değiştirmeden çalışan Edirnekapı semtinde bulunan bir turizm acentesinin kapısını çaldım.

Adı Semerşah...Menzil tarikatının şirketlerinden biri oılduğu söylendi. İlerideki günlerde kesin o tarikata ait olduğunu öğrenmiş oldum.

Kayıt esnasında, şirketin web sitesindebn ve ofisinden öğrendiklerim ;

Otellerimiz Harem-i Şerif'e ve Ravza-i Mutaahharaya çok yakın olmakla beraber rahat, konforlu ve huzurlu bir ortam sunmaktadır. Gruplarımız Mekke ve Medine'deki personelimiz tarafından karşılanmakta ibadetlerinin ve görevlerinin tamamlanmasından sonra aynı şekilde uğurlanmaktadır.

"Hizmet nimettir" temel anlayışıyla o kutsal topraklara Allah ve Rasülünün misafiri olarak giden umrecilerine en güzel hizmeti vermek ve eşsiz ilahi atmosferi doya doya teneffüs ettirmek temel amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Gruplarımızın başında işin ehli rehber hocalarımız umrecilerimize vaciplerine, sünnetlerine ve edeplerine uygun bir umre yaptırtma temel prensibiyle hareket etmektedirler.

Gruplar halinde rehberlerimiz nezaretinde Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere de bulunan ziyaret yerleri gezilerek oralarda asr-ı saadet dönemindeki atmosfer hissedilmeye çalışılmaktadır.

SEMERŞAH TURİZM Rehberlerimiz, umrecilerimizin yaptığı ibadetleri ve mübarek yerlerin önemini daha iyi kavramaları için sohbetler yapmaktadırlar.

ve diğerleri...
  • 30/33 gün sürecek umre
  • Otelin yemekhanesinde ve asansörlerinde haremlik selamlık
  • Bay Bayan ayrı lobi
  • Bay Bayan mescid
  • Bay Bayan ayrı yemekhane
  • Mekke'de ve Medine'de firmaya ait lüks otelde konaklama
  • Mekke ve Medine'de yaşayan ve hizmet edecek olan oraları iyi bilen ve manevi yönden bilgilere sahip görevliler
Menzil Cemaatine de bağlı olduğunu öğrendiğim firma çalışanlarının da biraz daha memur zihniyetinden uzak olur ve manevi yönleri gelişmiş sorumlulardan oluşacağını tahmin ederek Semerşah adlı firmaya 2017 Ramazan umresi için 30/33 gün sürecek bir yolculuğa kayıt yaptırdım.

İşte o tanıtım videosu. Bu video hem youtube'da hem de firma içerisinde dev ekran televizyonda yayınlanıyordu.Ve gideceğimiz tarih için gün saymaya başladık
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.