@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Mekke Otobüs Duraklarında Diyanet Çalışanları Neden Yok
Ramazan Umresinde yaklaşık 6 Milyon hacıyı barındıran Mekke'de servislerle gidilebilecek yerlerde kalan umre hacılarının yoğun olarak kullandığı yerlerden biri otobüs duraklarının olduğu alan idi.

Binlerce otobüsün hizmet verdiği SAPTICO firmasına ait olan otobüslerin park alanı bilhassa akşam namazı ve yatsı namazı sonrası ana baba gününe dönüyordu.

Öylesine yoğun bir kalabalık ki zaman zaman bir kalabalığa takılıp istemeden farklı yöne gidebilirsiniz. Bu yoğunluğun içerisinde otelinize götürecek olan otobüsünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz.


İşte şirketler buna kısmen çözüm bulmuşlar ve kendilerine ait durakların daha belirgin olması için büyük flamalar yaptırarak , durak önlerine koymaktadırlar. Hatta yatsı ( teravih ) çıkışı çalıştırdıkları elemanlarla hacılar yönlendirmektedirler.

Flamayı gören böylece ve kolaylıkla gelmiş olduğu firmanın yerini bulabiliyor. Semerşah gibi bir çok firmanın bu hizmeti gerçekten takdire değerdi.

Gelelim Diyanet İşleri Başkanlığına..

Memur zihniyetinden kurtulamayan , saldım çayıra mevlam kayıra düşüncesiyle hacıları kendi haline bırakmayı seven Diyanet İşleri Başkanlığının böyle bir hizmeti yok. 

Diyanet organizasyonu ile gelenler herkese sormak zorunda kalıyor. Diyanet durağı nerede . O kalabalıkta , o hengamede bul bulabilirsen. Bu hizmetin olmayışı, diğer firmaların çabalarını gören hacılardan biri bana anlatıyor


" Diyanette bu hizmetin neden olmayışı soran bir kafile başkanının ( sanırım müftü ) "Diyanetin reklama ihtiyacı yok" diyen cevap verebiliyor

Anlatıyor hacımız, "Özel şirketler hareme uzak olan otobüs duraklarında en yoğun saatlerde hacılarını otobüslere sevk etmek, yönlendirmek ve hacının doğru araçlara binmesi için elemanlar tahsis ederken Diyanet'in bu tür çalışmasının olmaması üzerine konuyu kafile başkanına götürdüm. Bana verdiği cevap " Diyanetin reklama ihtiyacı yok, biz çıplak kadın resmi ile umreye getirmiyoruz " gibi ahlaksız ve ilgisiz cevap verdi. 

Hani nerede olduğumu bilmesem ağzının ortasına indireceğim. Ne demek çıplak kadın. Bu firmalar seks ticareti mi yapıyor. ne ahlaksız , ne terbiyesiz söz, Adam müftü ama kalbinde çıplak kadın düşüncesi var ki bunu söyleyebiliyor"

Diyanet'e duyurulur
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.