@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Mekkede Otele Geldik...
Sabah 06 sularında ulaştığımız otelin adına bile bakmadan içeriye girdik. Henüz lobiye girmeden otobüs içerisinde dağıtılan anahtarlar ilk tepkiyi çeken konu oluvermişti.
Grup hocası otobüs içerisinde anahtarları dağıtırken söylediği " her odaya bir anahtar verilecektir. Odada 4 kişi kalanda 2 kişi kalanda tek anahtar alacak.
Sebep, otel yeni imiş ikinci anahtarlar sistemi kilitliyormuş,( sabah saatinde soğuk espri ) kısa sürede sorun giderilecek ve kişi başı anahtar verilecek, denildi.(Kısa sürede diğer anahtarlar dağıtılacak sözü de masal oldu. 20 gün kaldığımız süre içinde herkes tek anahtar kullanmak zorunda kaldı.)
Olurdu olmazdı derken anahtarı ilk kapan odadaki en beğendiği yatağı seçmiş oldu. Diğerleri de anahtarı ilk alanı aradı. peşinden gitti. Ya da oda numarasını öğrenip odaya çıkarak anahtarın gelmesi bekledi.
Anahtar meselesi başlı başına bir yazı konusu. Birden fazla ve hatta birbirini tanımayan kişilerin çok büyük sorun yaşadığı bir mesele.
Neyse ki eşim ile olduğumdan biz sorun yaşamadık.Anahtarı alıp asansöre yönlenerek odamıza çıkmak istedik.
Asansörler erkek ve bayan olarak ayrılmış. Lobi katında yazılı uyarı ile erkekler kendi kadınlar kendilerine ait asansörlerle katlara çıktılar.


Yeri gelmişken bu ayrımın başarılı olmadığını da belirtmek isterim.

Zira kadınlar boş buldukları asansöre bindikleri gibi, erkeklerde aynısını yapıyordu. Kaldığımız süre içerisinde ayrıma dikkat eden ve uyan çok idi.
Ne var ki katlarda bu uyarılar olmadığı için erkekler kısmındaki 4 asansörden biri bayanlara ait olarak ayrılsa da sistem gereği erkek umreciler asansör çağırdığında hanımlara ayrılan bu asansör geliyor ve kullanmak zorunda kalıyordu.
Bir an önce odamıza gidebilmek için asansöre yöneldik ve dokuzuncu kata çıktık.
Odamızı bulduk.
İçeriye girdik. İlk etapta çok basit bir otel odası idi. fazla dikkat etmeden bavulları yere koyduk.
Alelade hazırlanmış üç yataklı odada beni şahsen tek sevindiren alaturka ve alafranga tuvaletlerin yan yana olmasıydı.


Klozetlerden nefret ettiğim için sıkıntı çekeceğimi düşünüyordum ne var ki alaturka tuvaleti görünce ganimet bulmuş gibi oldum.
Otelin tek iyi yönü bu idi.
Zira anlatacaklarımı takip ederseniz rezillik ve pisliğin ve hatta kanalizasyon kokusu içerisinde 20 gün nasıl geçirdik tanık olacaksınız.
Yol yorgunluğu ile birlikte yatağa kendimizi attık. Öğlen toplu umre yapmayı kaçırmamak için saatlerimizi ayarladık.
Uyuya kaldık.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.