@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Medinede Otel ve Yemek DurumuOtelin gece görünümü 

Medine'de kaldığımız otel

Kayıt aşamasında ve firmanın reklamlarında denildiği şekilde 5 yıldızlı bir otel değildi. Tek doğru Ravza'ya o noktasında idi.

Otel lobisinden başlamak üzere odalara girene kadar Mekke'deki otelin zulmünün etkisi herkesin üzerinde idi.

Otobüste dağıtılan anahtarlar herkese birer tane verilecek şekilde hazırlanmıştı. Bu olması gereken bir uygulama idi. Kimse kimseye mecbur kalmıyordu.

Otelin adı Nozol Al Shakreen..

Lobiden odalara, tuvaletten banyoya, kat hizmetlerinden internete kadar mükemmele yakın hizmet aldığımız hem Müslüman'a hem insana yakışan bir yer idi.

Daha önce anlattığım gibi Mekke'deki kalitesiz, sefil, pis, iğrenç, kanalizasyon kokulu, berbat hizmet aldığınız o otelden sonra bize burası cennet gibi gelmişti.

Hak ettiğimiz yer burası gibi bir yerdi.

Yemekler self servis ve açık büfe.. İsteyen istediği kadar aldığı gibi yemek,salata, tatlı, meze, içecek gibi selsebil bir yerdi.

Lobiden içeriye adımımı attığımızda sıcaklık yerini soğuk bir ortama bırakmıştı. Son derece lüks görünüyordu.


Otel lobisi

Lobi özenle dekora edilmiş.Otel odası Odalarda biri komodinde, biri başucunuzda , biri banyoda olmak üzere telefon, su ısıtıcısı, su,çay,kahve ve meyve suyu sürekli yenileniyor. Dilediğiniz kadar alabiliyordunuz.


oda duvarı süsleri

Yataklar tertemiz, isterseniz her gün çarşaflar değiştiriliyor: Sürekli tüm temizlik malzemeleri ellerinde hazır servis arabaları ile kat görevlileri her an hizmete hazır. yatmaya kıymayacak kadar bakımlı yataklar


Yataklar


Kur'an-ı kerim 

Yerleşim planıSu,çay,kahve ve su ısıtıcısı 


Açık Büfe yemek ilk akşam menüsü

Herhangi bir gün menüsü

Otelin gündüz görünümü

Açık büfe yemekhane

Yemek tezgahları 

Telefonunda saç kurutmaya, tam donanımlı banyo ve wc

Lavabo

Otelin olumsuz tek yanı Banyoda idi.

Yerden 1,5 metre yükseklikte yapılmış lavabo.. Kısa boylu olanlar, yaşlılar ayağını kaldırıp abdest alamaz. Ayakları banyoda yıkamak ya da abdesti banyo tarafından almak zorundasınız

Bir diğer sıkıntısı alaturka tuvalet olmayışı.. Şahsen genelde tuvalet ihtiyacımızı Mescid-i Nebevi'de yerine getirmeye çalıştım. Oldum olası bu alafranga tuvaletleri sevmedim. Çünkü adam gibi taharetlenmeye engel..

**************

OTEL HAKKINDA KISA BİLGİ.
( Merak edenler otelin adını Google'a yazarsa detaylı bilgi, daha başka fotoğraflar ve fiyatları öğrenebilir )

Nozol Al Shakreen Hotel 4 yıldızlı otel
 Abu Ayoub Al Ansari Street , Central Area, 20012 Medine, Suudi Arabistan

Nozol Al Shakreen Hotel, kutsal Mescid-i Nebevi'ye bakan 4 yıldızlı bir Medine otelidir. Otel, modern konaklama birimlerinin yanı sıra ortak alanlarda ücretsiz Wi-Fi, 24 saat açık resepsiyon ve restoran sunmaktadır.

Nozol Al Shakreen Hotel'in ses yalıtımlı konaklama birimlerinde halı kaplı zeminler, klima, düz ekran uydu TV ve minibar bulunmaktadır. Tüm konuk odaları duşlu banyoya sahiptir.

Otelin ana restoranında açık büfe olarak kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri servis edilmektedir. Ayrıca odada çeşitli yemek seçenekleri sunulmaktadır. Oda servisi günün 24 saati konukların hizmetindedir.

Erol Kara - 29.07.2017
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.