@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Mekke'yi Kirletenler.. Hadi Ordan...

Hac, bilinen aylardır. İşte kim onlarda (o aylarda), (ihrama girerek) haccı (kendine) farz edinirse, artık hacta kadına yaklaşmak (ve benzeri davranışlar), fâsıklık (günaha sapmak), cedelleşmek (sürtüşmek, kavga etmek) yoktur. Siz hayırdan ne yaparsanız Allah onu bilir. Ve (hayırlarla) (kendinize) azık hazırlayın. Fakat azığın en hayırlısı muhakkak ki takva sahibi olmaktır. Ve ey ulûl elbab! Bana karşı takva sahibi olun
Bu ayetleri neden yazdığımız gündemi takip edenlerce herhalde anlaşılmıştır.  Türkiye'nin hatta islam devletlerinin dahi yakından tanıdığı bir cemaat, tarikat cephesi olan Mahmutefendi veya nam-ı diğer İsmailağa örgütünün dünyaya rezil olduğu Mekke hadisesidir.
Ve hatta o mübarek topraklarda kavga etmeleri bir yana ülkelerine, Türkiye'ye döndüklerinde havaalanlarında açılan komik gazilik pankartıyla karşılanmalar..
Kuldan korkmak bir yana gazi olma şerefinin Allah için , vatan toprağını savunmak için ehl-i islam bir ferdin yaralı ya da yara almadan savaştan dönüş halidir, gazilik.


Gazi olmak şereftir.
Bunlar kendilerini gazi olarak görecek kadar da akıl zafiyetine uğramış olmaları bir yana Allah'tan dahi utanmaz bir ruh halinde birer kahraman edasıyla döndüler.
O haklı bu haklı demiyoruz.
Yıllardır süren bir zafiyet, adına ne koyarsanız koyun, rant deyin, cepheleşme deyin, kıskançlık deyin bir tarikatıın ve dahi liderinin sağlık açısından çok zor günler geçirdiği halde var olan bir örgütün dağılma, yok olma, tarihe karışma anlarıdır bunlar.
Mahmut efendi olarak tanınan Mahmut Ustaosmanoğlu mübarek bir zattır. Ehl-i sünnettir. Kimse aksini iddia edemez
Ne var ki nefis ve dünya haliyle benliklerine esir olmuş müritleri dünya gözüyle bu ulvi lideri iyiden iyiye yıpratmıştır.
Geçtiğimiz yıllarda reklam malzemesi olarak kullanılanmaya çalışılan Mahmutefendi adı ile rant ve makam, mevki hırsı, kayrılma, farkındalık taşıma gayreti ile dünya emellerinin bitmez tükenmez tamahına doyamayanlar Mekke'yi, emin şehri kanlarıyla kirlettiler.
Yazıklar olsun demek az bile.
Allah c.c nın yukarıda da belirttiğimiz emrine karşı gelmek dahi işin, iman duygusunun nasıl hiç olduğunun göstergesidir.
Biz şu haklı bu haklı demiyoruz.
Tüm taraflar İslama zarar vermiştir. Mekkeye zarar vermiştir.
Hatta Türkiye'nin Cumhurbaşkanını dahi taraf çekme gayretiyle senelerce aynı mescitte diz dize, omuz omuza gelmişlerin perişen edilmesi için birbirlerini gammazlamaya başlamıştır.
Bu ülkenin başkanını kendilerine , hırslarına alet etmek istemektedirler.
Senelerce kavga, döğüş yapmışlarmış.
Açıklama vahim vahim olduğu kadar acı.
Bunlar sadece örgütlerine değil İslam'a zarar vermiştir.
Ve çok acıdır ki Allaha isyan etmişlerdir
Sizin arkanızdan bu saatten sonra gelecek olanlar gaflet, dalalet ve hatta Allah'a karşı verdikleri Misak'a dahi hıyanet emiştir.
Allaha isyan eden akıbetinden korkmalıdır.
Tevbe etmedikçe Allahın affını umamazlar, cennet yolunu gözleyemezler, şefaat bekleyemezler.
Hoş ya şefaati bile kimden bekledikleri belli olan bu örgütün artık bilinen, sanılan, inanılan sırat-ı müstakim yolunda olmadıkları belli olmuştur.
Faaliyetleri Allah rızası için değil dünya rızası içindir.
Yazıklar olsun.
Mekke'yi kanınızla kirlettiniz. Kirlenmesine sebep oldunuz.
Tevbe edin, af dileyin.. Ama nefsiiniz bu denli dünya kiriyle dolu iken bu nasıl olacak bilemiyorum.
Erol Kara - 30. 04.2017
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.