@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Evde ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenlerAğda istenmeyen tüylerden kurtulmak için en ideal çözümlerden biridir. Hijyen konusunda çok hassassanız ve kendi ağdanızı evinizde kendiniz yapmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.


Tüyleriniz yeterli uzunlukta olmalı
Ağdanızdan etkili bir sonuç almak istiyorsanız, tüylerinizin minimum yarım santimetre uzunlukta olduğundan emin olmalısınız. Ancak uyacağınız bazı tekniklere göre sir ağda ile en kısa tüyleri bile kökünden alabilmeniz mümkün. Aşırı küçük Kalan tüylerinizi ip ve ya cımbız ile de toparlayabilirsiniz.
Ağdayı sıcak tutun
Ağdanızı işleminiz bitene kadar sıcak tutmanız gerekmektedir. Eğer sıcak kalmasını sağlayamazsanız, ağdanız giderek sertleşir ve canınızın yanmasına sebep olur. Ağdanızın ısısını korumak için dilerseniz, ağda ısıtıcılardan alıp, kullanabilirsiniz.
Gergin tutun
Ağdayı yapıştırdığınız bölgeden çekerken, gergin bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Gerginliğe dikkat etmediğiniz takdirde yumuşak bölgelerinizde canınızın yanmasına ve cildinizde morlukların oluşmasına sebep olursunuz ve ağda istediğiniz etkiyi veremez.
Cildiniz temiz olmalı
Ağdadan en iyi sonucu almak istiyorsanız, cildinizin temiz ve tamamen kuru olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Temiz olmayan bir cilde ağda yaparsanız, sivilce oluşmasına sebep olursunuz. Ağda türü olarak siri tercih ediyorsanız, aşırı yağlı ciltlerde işe yaramayacağını bilmelisiniz. Ağda yapmadan önce güzel bir şekilde temizliğinizi yapın. Kuruduktan sonra cildinize biraz pudra uygularsanız, acıyı ve tahrişi en az seviyeye indirmiş olursunuz.

http://www.canankaratay.net - 22.08.2019
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.