@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Kamu personeli sicil sorgulamaBu bölümde, Kamuda çalışan kişiler sicillerini ilgili bağlantılara tıklayarak öğrenbilirler

MİLLİ EĞİTİM PERSONELİ İÇİN SİCİL SORGULAMA

1. Önce https://mebbis.meb.gov.tr/login1.aspx adresini tıklayıp açın.

2. Kullanıcı adı ve şifre ile Giriş yapın.

3. Karşımıza çıkan ekranın sol tarafından Başvuru işlemleri yazan butonu tıklayın.

4. Yine sol taraftaki menülerden Eğitim Kurumu Yöneticiliği Başvuruları yazan yeri tıklayın

5. Aşağıya doğru açılan ekranda Müdür Baş yardımcılığı başvurusu yazan butonu tıklayın. (Müdürlük veya yardımcılığı sınavına grip girmemeniz önemli değil açılacaktır.)

6.Açılan ekranda sayfayı aşağıya doğru çekin Değerlendirme Kriterleri tablosunu göreceksiniz orada Sicil Notu Ortalaması yazan yerin karşısında tüm sicillerinizin ortalamasını göreceksiniz

SAĞLIK PERSONELİ İÇİN SİCİL SORGULAMA

Sağlık Bakanlığı sitesinde Web uygulamalarından Personel Bilgi Sistemine girilerek aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Personeli Gizli Sicil Notlarınızı öğrenmek için "Personel Gizli Sicil Sorgulama" Bölümünü Kullanabilirsiniz. www.yenipbs.saglik.gov.tr

1. Adım : Gizli Sicil Notunu Öğrenmek ile ilgili başvuru yapabilmeniz için eğer PBS kullanıcınız yoksa ilk önce "Kullanıcı İşlemleri" Bölümünden PBS kullanıcı oluşturmalısınız. 2. Adım : "Personel Gizli Sicil Sorgulama" Bölümüne girmelisiniz. Burada size TC Kimlik Numaranız ve kullanıcı oluştururken tanımladığınız şifreniz sorulacaktır.

3. Adım : 2. Adımdan sonra karşımıza çıkan ekrandan "Gizli Sicil Kodum Yok Yeni Oluşturmak istiyorum" butonunu tıklayınız.

4. Adım : Karşınıza çıkan formda Gizli sicil notunuzu öğrenmek için kullanacağınız Gizli Sicil Kodunuz Oluşturunuz. Bu Formda 1.Sözcük ve 2.Sözcük alanlarına gizli sicil kodunuzu unutmanız halinde yeniden kod tanımlaması yapabilmeniz için size sorulacak sözcüklerdir. Bu alanlara unutmayacağınız kelimeleri yazınız.

5. Adım : 4. Adımdaki Formu doldurup önce kaydetme daha sonrada formdan 2 adet yazıcı çıktısı alma işlemi yapınız.

6. Adım : Bu formu gerekli yerlerini önce siz, daha sonra kurumunuzdaki en üst düzey amir veya sağlık grup başkanına onaylattıktan sonra formdaki adrese kargo ile gönderiniz.

7. Adım : Gönderdiğiniz form Personel Genel Müdürlüğü Terfi Şubesi tarafından değerlendirildikten ve kodunuz aktif hale getirildikten sonra Gizli sicil notunuzu öğrenebilirsiniz

@erolkaranet - 12.03.2017

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.