@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner
YSK Uyardı Adreslerinizi Kontrol Edin

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 16 Nisan'da yapılacak referandum için adreslerini 18 - 26 Şubat 2017 tarihleri arasında mutlaka kontrol etmeleri gerektiğini bildirdi.

YSK tarafından yapılan duyuruda vatandaşların adreslerini muhtarlıklardan teyit edebilecekleri gibi, www.ysk.govtr adresinden ya da e-devlet kapısından kontrol edilebileceği belirtildi.

YSK yaptığı açıklamada

1. Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt içi olmasına rağmen,
• Yurt içi seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan,
• Kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri adresini değiştirmek isteyen vatandaşların; 26 Şubat 2017 (17.00) Pazar gününe kadar; bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmaları ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri,
2.Seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrencilerin (askeri öğrenciler hariç); Öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
Dikkat! Seçmen Kütüğünde engellilik kaydı bulunmayan (görme ve ortopedik) engelli seçmenler Engellilik Beyan Formunu doldurarak yerleşim yeri adresinin bağlı olduğu ilçe seçim kuruluna veya ilçe seçim kuruluna iletilmek üzere bağlı bulunduğu muhtarlığa veya doğrudan Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğüne bizzat ya da bir yakını tarafından iletebilirler.
Seçmen Kütüğüne engelli olarak kayıtlı seçmenler oylarını aileleri ile birlikte sandık alanlarının giriş katlarında kullanabilirler.


YSK, 16 Nisan'da yapılacak referandumda oy kullanacak seçmenlerin bilgisini açıkladı. Seçmen bilgilerinize YSK sayfasından ulaşmak için tıklayınızEtiket

Yorum Gönderme

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

Bilmeniz Gerekebilir