@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Omlet Nasıl YapılırOmlet nasıl yapılır,


Ana malzemesi bildiğiniz gibi yumurta

Yapımı aslında çok kolaydır. Önemli olan omletin doğru pişirilmesidir.

Pişirmek için tercih edeceğiniz tavanın geniş tabanlı ve yüksek kenarlı olmasına özen göstermelisiniz. Kenarları alçak bir tava kullandığınızda, omleti dilediğiniz gibi sallayıp pişiremezsiniz. Ayrıca tavanın seramik ya da teflon olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü omletin pişerken tavaya yapışmaması gerekir.

Sizler hayal gücünüzü ve sevginizi katarak içinde farklı malzemeler kullanarak omletinizi zenginleştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Sade omlet için gerekli malzemeler - bir kişilik

2 adet yumurta
1 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı süt ya da su
Yeteri kadar tuz ve karabiber
Maydanoz yaprakları ( süslemek için )
Sade omlet yapımı

Omleti hazırlamak için, sadece kasenin içinde yumurtaları, karabiber ve tuzu iyice çırpmalısınız. Omletin yumuşak bir kıvamda olmasını isterseniz çırptığınız karışımın içine bir yemek kaşığı suyu ilave etmelisiniz. Hazırladığım omlet daha lezzetli olsun diyorsanız, su yerine süt kullanmanızı tavsiye ederiz. Çırptığınız malzemeler açık sarı renkte olduğunda, omleti pişirecek kıvama gelmiş olur.

Şimdi omletinizi pişireceğiniz tavayı ocağın üzerinde ısıtmaya başlayın. Tavanızın üzerinden hafif dumanlar çıkacak kadar ısıtmaya devam edin. Bu aşamada içine tereyağını koyabilirsiniz. Tereyağının erimesinden sonra, çırptığınız yumurtalı karışımı tavanın içine yavaşça dökün. Bu aşamada dikkatli olmasınız. Çünkü omlet 15 saniyede pişecektir. Biraz tavanızı sallayarak omletin pişmesine yardımcı olun. Pişme tamamlanınca omleti tavadan ters çevirerek servis tabağına aktarın. Üzerine dilerseniz biraz maydanoz yaprakları koyarak, güzel bir sunum gerçekleştirebilirsiniz. Artık sevdiklerinize hazırladığınız omleti sıcak olarak ikram edebilirsiniz.

Afiyet olsun.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.