@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Yufkalı Yalancı Su Böreği TarifiYalancı Su Böreği Malzemeleri

6 adet yufka
400gram beyaz peynir (veya lor)
1 su bardağı sıvı yağ
3 yumurta
Yarım demet maydanoz
Yarım çay kaşığı tuz
2 su bardağı süt
1 su bardağı su

Sizlere bu videomuzda yufkalı su böreği tarifi hazırladık. Yalancı su böreği nasıl yapılır dendiğinde herkesin aklına farklı tarifler geliyordur. Çünkü bu leziz peynirli böreği kimisi makarna ile yapıyor kimisi yufka ile. Yani karşınıza yalancı su böreği tarifi dendiğinde çok farklı sonuçlar çıkabilir. Biz bu tarifimizde sizlere mümkün olduğunca hem yapılışı kolay hemde lezzetli bir su böreği hazırlamaya çalıştık. Su böreğinin özelliği börek katlarının birbirine yapışmadan ayrılıyor olması. İşte su böreğini normal bir peynirli börek tarifinden özelliği burada tüm yufkalar tepsiye serilmeden önce süt,sıvı yağ,su karışımında ıslatılıyor ve bu şekilde tepsiye seriliyor. Umuyoruz bu videolu börek tarifimizide diğer tariflerimizi beğendiğiniz gibi beğenirsiniz.
1-İlk olarak peynirimizi çukur bir kaba alalım ve ufalayalım. Ufaladığımız peynirleri üzerine maydanozlarımızı ilave edelim.
2-Şimdi yumurtalarımızı ve tuzu çukur bir kaba alıp tuzuda ilave edip çırpalım. Sıvı yağ,süt ve suyuda ilave edip tümünün karışmasını sağlayalım.
3-Ardından tepsimizi sıvı yağ ile yağlıyoruz ve ilk yufkamızı ıslatmadan seriyoruz. Bundan sonraki yufkalarımızı ıslatarak bu yufkanın üzerine seriyoruz
4-Yufkaların yarısına geldiğimizde hazırladığımız peyniri yayıyoruz ardından yufkaların kalan yarısını tekrar peynirlerin üzerine ıslatarak seriyoruz.
5-Tüm yufkaları serdikten sonra ilk serdiğimiz yufka ile üzerlerini kapatıyoruz ve hazırladığımız sıvı karışımdan tepsimizin üzerine döküp elimizle tamamen her yere eşit dağılmasını sağlıyoruz.
6-Ardından böreğimizi buzdolabına kaldırıp 2 saat bekletiyoruz.
7-Buzdolabından çıkardığımız böreğimizi dilimlere bölüp 200C fırında 45-50 dakika pişiriyoruz afiyet olsun!

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.