@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Şüpheli Paketlerin Resmini Çekerseniz, Suça Ortak OlursunuzEmniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, vatandaşın en çok yaptığı bir davranışla ilgili önemli uyarıda bulundu.


Başkanlık, şüpheli paketlerin bulunduğu anda vatandaşların cep telefonu ile fotoğrafını çektiğini hatırlatarak, özellikle flaş patlatarak fotoğraf çekmemelerini istedi. Nedeni olarak da, hazırlanan bazı bombaların düzeneklerinin flaşla birlikte harekete geçmesini gösterdi.

Daire Başkanlığı, şüpheli paketlerle ilgili bir broşür hazırlatarak vatandaşlara dağıttı. Hazırlanan broşürde, şüpheli paketin bulunması ve polisin olay yerinde inceleme yaparak paketi fünye ile patlattığı anda en çok yaptıkları hareketle ilgili uyarıda bulundu.

Başkanlığın hazırladığı broşürde, patlayıcı maddenin istenilen ortamda, istenilen şekilde ve istenilen zamanda patlamasını sağlamak amacıyla birtakım unsurların bir araya getirilmesiyle hazırlanan düzenek şeklinde tanımlandı.

Bu düzenekle yapılan bombalı saldırıların, terör örgütlerinin çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi amacıyla kullandıkları eylemler gerçekleştirdiği belirtildi.

Yapılan uyarıda ise en çok dikkat çeken vatandaşın yaptığı bir davranışla ilgiliydi. Terör örgütlerince hazırlanan bazı bomba düzeneklerin flaş etkisiyle tetiklenebilecek şekilde kurgulandığını ifade edilerek, şüpheli paketle bu paketin imhası sırasında flaşlı fotoğraf çekilmemesi uyarısında bulunuldu.

Ayrıca, uyarıda, şüpheli paketlerin değişik şekil ve ebatlarda olabildiği hatırlatılarak, bu paketin içinde ne tür malzemenin olduğunun bilinmediğine, ağırlığından şüphe edilebileceği uyarısında bulunuldu.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.