@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kim bu - Numaradan isim sorgulama - ücretsiz




“Ücretsiz numaradan isim sorgulama” yabancı bir numara aradığı zaman Google‘ye yazıp aradığımız ilk cümle oluyor. 118‘li numaraların çoğalması ve dakikada 2 TL gibi bir ücret alması insanları ücretsiz yollar aramaya itiyor.Türkiye’de vatandaşlar, yılın 9 ayında yaklaşık 40 milyon “bilinmeyen numara”yı öğrenmek için 53 milyon lira harcadı. Bu dönemde işletmecilere gelen toplam çağrı sayısı 16 milyonu aştı.Bu rakamlar sektörün ne kadar büyük olduğunu göstermeye yetiyor.Bu hizmeti ücretsiz alma imkanımız var mı ? Evet var. Bizlere bunu ücretsiz sunan birçok site ve uygulama var.

Bir iki sene önce çok moda olan bir mobil uygulama vardı ismi CIA, işte bu uygulamayı kim telefonuna yüklerse telefon rehberini kopyalıyor ve veritabanına aktarıyordu. Ücretsiz numara sorgulayan bu internet siteleri de bu uygulamanın verilerini kullanıyor. Numara sorgulaması yaptığınızda karşına isim soyisim değil de “Kuzen, Aşkım, Babam, Kardeşim” gibi isimleri çıkması çok muhtemel.

Bu mantık ile çalışan internet sitelerinden bir kaçı;

numarasorgula.co
www.truecaller.com
www.numaranisorgula.com

Bu sitelere girerek numara sorgulama yapabilirsiniz ama bu pek önerdiğim bir yöntem değildir.Bilinmeyen numarayı ücretli de olsa yine 118’li numaraları ayarak öğrenmek daha güvenilir.Zaten sitelere girdiğiniz zaman en alt kısımda “Numara Sorgula ADDAFIX-CIA ve Sosyal medya hesapları Veritabanını kullanarak telefon numarası sorgulaması yapan ücretsiz bir servistir. Sorgulama sırasında ve sonrasında Numara sorgula hiçbir şekilde veri kaydı yapmamaktadır. Tüm yasal sorumluluk ADDAFIX-CIA uygulaması, sosyal ağlar,uygulamaları telefonuna yükleyen ve sorgulama yapan kullanıcılara ait olup Numara sorgula hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.” yazısını görebilirsiniz.

@erolkaranet - 28.01.2017
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.