@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Ayasofya Camine Tuvalet İsteniyor

Ayasofya Cami – Müzesi’nin 1991 yılından beri ibadete açık bölümünde namaz kılınmasına, abdest alınmasına rağmen tuvaletinin olmadığı belirtildi.

Ayasofya Camiinin Hünkar Kasrı bölümündeki ibadete açık bölümüne namaz kılmak için uzaklardan gelenlerin abdest öncesi taharet alması gerekiyor.

Ne var ki taharet almak isteyenler bu kısımda tuvalet olmadığı için ya geri dönüyor, ya da Sultanahmet cami avlusundaki tuvalete giderek ihtiyaçlarını giderdikten sonra geri dönüyorlar.

Tarih, sanat ve mimarlık bakımından dünyanın en önde gelen yapılarından biri olan Ayasofya Camii- Müzesinin Müslümanlar için ibadete açılan bölümünde 2016 yılından beri 5 vakit namaz kılınabiliyor.

Cuma günleri çok sayıda cemaatle, iç kısımlara kadar dolan camide namaz kılmak için gelenleri bekleyen sürpriz ise tuvalet ihtiyaçlarını giderememesi oluyor

Vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bu konuda gerekli girişimleri yaparak bayan ve baylar için küçük de olsa bir tuvaletin yapılmasının uygun olacağını söylediler.


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.