erolkara

Güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülenlerin arasında kamu görevlisi ve SGK'lı hainlerin bulunduğunu bilmeyen yok
Hatta amirinin odasına bomba yerleştirecek kadar aşağılık olanlar dahi mevcut.
Hem bu milletin parasını yiyecek hem arkadan vuracak.
Tabiri caizse yedikleri kaba pisliklerini edenler çok...


2 Yıl önce alınan kararla siviller dahi şehit sayılıyor.
Ölen asker, polis ve kamu görevlisi dışında sivillerin de şehit sayılması üzerine hemen herkes bu haktan yararlanıyor.
Bundan 4-5 yıl önce PKK’lı 4 teröristin Siirt Nüfus Müdürlüğü’nde kütükten düşürülürken ’şehit’ diye yazıldığı dün gibi hatırlanıyor
Diyarbakır Belediyesi'nin terör suçundan gözaltına alınan veya tutuklananların ailesine ayda 2 bin lira maaş bağladığı geçtiğimiz aylarda gazetelere yansımıştı
Akıllara durgunluk veren olay, Emniyet Müdürlüğü'nün nüfus müdürlüğünden 'öldürülen PKK'lılarla ilgili bilgi istemesiyle ortaya çıkmıştı.
Örgütün, öldürülen PKK'lıları kütüğe 'şehit' olarak kaydedilmesini kendilerine hizmet eden ve Türkiye Cumhuriyetinin memur kadrosunda çalışan üyeleri sayesnde vatan hainleri "şehit" olarak kaydedilmekte ve böylece anne -baba- eş ve çocukları maaşa bağlanıyordu.
Emniyet Müdürlüğü o yıllarda bunun farkına varmış ve suç duyurusunda bulunarak olayın önüne geçmişti.
Uludere'de kaçakçılık yapanların ailelerine de maaş bağlandığı gün gibi ortada. Haydi hata idi şu idi bu idi Uludere'de ölenler hak etti dendi. Devletin kestiği parmak acımaz.
Ancak..
Devlet kadrolarında kümelenmiş terör yanlısı olanlardan ölenlerin takibinin yapılıp yapılmadığı, adi ölüm veya şehit şerhi düşürülerek SGK'dan maaş bağlatılıp bağlatılmadığının takibi yapılıyor mu bu merak konusu.
Zira iş kazası, adi ölüm vesikası gibi evraklarını bilhassa Doğu ve Güneydoğu'da örgüt yanlısı nüfus memur, sağlık görevlisi, belediye doktoru tarafından düzenlememiş olma ihtimali yok değildir.
Çok rahat şekilde evraklar tanzim edilip alınabilecek ölüm belgesiyle gebertilen vatan hainlerinin yakınlarına maaş bağlanması da kolaylıkla sağlanmış olabilir.
İster memur, İster SGK'lı işçi, ister Bağkur'lu olsun. Terör eylemlerinde ölenlerin yakınları maaşa bağlanıyor mu, bağlanmıyor mu ?
Yeterince bu milletin parasıyla hapishanelerde bakıma alınmış yüzbinlerce terörist bu milletin kanına dokunurken böyle bir olayın varlığı da tepkilere neden olacaktır.
Halihazırda terörist yakınları babam kayıp, oğlum kayıp,kızım kayıp geçinecek gelirim yok, bakacak kimsem yok deyip devletin kendilerine tahsis ettiği yeşilkartlarla, gıda ve yakacak yardımlarıyla, sosyal yardımlaşma vakfının aylık olarak verdiği paralarla yaşadığı da bilinen bir gerçektir. Tabii ailenin diğer fertlerinin çalışması da asla ve asla belli edilmemektedir.
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, bir süre önce "Terörist olduğu tespit edilen şahısların vatandaşlık hakkından faydalanma lüksü yok. Sen benim hukukumu yok etmek isteyeceksin hem de benimle eşit şartlarda vatandaş olacaksın. Bunu kabul etmek mümkün değil. Devleti, milletin iradesini teslim almak isteyen terörizm faaliyetlerinin içinde kim varsa bu kapsamda sayılması gerek" demekle ne kadar haklı olduğunu vurgulamak isteriz.
Yıllar önce IRA örgütünün yok edilebilmesi için ne çare bulunduysa o yapılsın.
İngiliz hükümetlerinin çok daha acımasızca görünen, hem de tek kurşun atmadan uyguladığı yaptırımlar
* IRA örgütüyle ilişkisi olan memur, işçi ve emekliler tespit edilip görevlerine son verilmiş, maaşları kesilmiştir.
*Vatandaşlıktan çıkarılmıştır.
*IRA ile ilişkili ögrenciler tespit edilip bursları kesilmiştir ve okuldan atılmıştır.
*IRA ile ilişkili olanlar devletin imkanlarından yararlandırılmamıştır.
*İngiliz vatandaşı sayılmadığı için ev, arsa alıp satamamıştır.
*Şu anda IRA'yı övmenin cezası 5 yıl hapistir.
Bunun yanı sıra şu anda öldürülmüş terörist anne - baba- eş - çocuk olup da devletten maaş alanlar ivedilikle tespit edilip, alanların geriye dönük olarak faizleriyle ellerinden alınması sağlanmalıdır.
Mal varlıkları FETÖ terör örgütü mensuplarına yapıldığı gibi ellerinden alınmalıdır.
Terörden yakalanmış ve memurluktan atılması beklenenler atılmalı, birinci derece (anne-baba-eş-çocukları) yardımlardan yararlanıyorsa bunlara son verilmellidir.
Devletin bunları tespit etmesi zor değildir.
Sayın KÜLÜNK'ün dediği gibi "Terörist olduğu tespit edilen şahısların vatandaşlık hakkından faydalanma lüksü yok"
Unutulmamalı
Teröristin yakını da yardım ve yataklık yapmakta suç işlemektedir.

Erol KARA - 18.12.2016

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski