@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Avrasya Tünelinden İETT Seferleri Yapılacak mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın katılımıyla açılan Avrasya Tüneli için İstanbulluların en fazla merak ettiği soru, İETT'nin sefer yapıp yapmayacağı oldu.


Avrasya Tüneli’ne; Avrupa yakasında Kazlıçeşme, Kocamustafapaşa, Yenikapı ve Kumkapı’dan ve Asya yakasında Acıbadem, Uzunçayır ve Göztepe’den erişilebiliyor.

Tünelin giriş ve çıkış noktaları; Asya yakasında Koşuyolu Kavşağı ve Eyüp Aksoy Kavşağı arası mevkiide, Avrupa yakasında ise Kumkapı mevkiinde yer alıyor

Asya kıtasından giriş Harem Üsküdar tarafından olacak; Avrupa kıtasından giriş ise Çatladıkapı / Kumkapı tarafından.olacak.

Vatandaşlar ise hizmete açılan asrın projesi olan bu tünelden İETT otobüslerinin geçip geçmeyeceğini merak etmeye başladı.

1-2 saatlik yolu 5-10 dakikaya indirecek olan tüneli kullanarak iş ya da evlerine erken gitme hayali kuran ve toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar bu sorunun cevabını aramaya başladı.

İETT otobüslerinin bu tünelden geçme imkanı olmadığını söyleyen uzmanlar İETT ya da Ulaşım Koordinasyon Başkanlığının bir şekilde özel aracı olmayan vatandaşlarında bu yolu kullanabilmesi için bir takım planlar yaptığını belirtmektedir.

İlk etapta dolmuş hattının açılabileceğini belirten uzmanlar Avrupa Yakasından Yenikapı, Bakırköy, Topkapı'dan, Anadolu Yakasından da Bostancı, Ümraniye, Üsküdar, Kadıköy gibi noktalardan dolmuş hattı verilebileceğini belirtiyorlar.

Diğer yandan minibüs geçişlerine de açık olan tünelden de minibüs tarzı İETT araçlarının kullanabileceklerini öngörüyorlar.

Yetkililerden alınan bilgiye göre de , tünel, sadece hafif taşıtlar (otomobil, minibüs) tarafından kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. 2.80 metreden yüksek araçlar, ağır taşıtlar, iki tekerlekli araçlar (motosiklet, bisiklet) ve yayaların tüneli kullanması mümkün olamayacaktır.

erolkaranet - 20.12.2016
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.