@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Yaşlılar Geçide Nasıl Yürüsün
Habertürk - 10.05.2010

"YETKİLİLER YAŞLANIP BURAYA GELMEYECEK Mİ "

KAZA GELİYORUM DİYOR

Burası Fatih ilçesi Atatürk Bulvarı üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu İhtiyarlık Bölge Müdürlüğü önü ... İster istemez buraya yani adı üzerindeki İhtiyarlık Bölge Müdürlüğüne gelen gidenler emeklilik işlemleri için çabalayan yaşları elli - altmışın üzerindeki yaşlı , özürlü insanlar. Kurumun önünde bulunan karşılıklı iki otobüs durağından inenler ya da otobüse binmek için gelenler hem yaşlı insanlar hem de sakatlar olmaktadır. İstanbulun en işlek caddesi gelişli gidişli olarak 4 şerit üzerine konuşlandırılmış. 300 metre yukarıda bulunan trafik ışıkları bu SGK'ya yada yanındaki PTT'ye veyahut İMÇ olarak bilinen İstanbul Manifaturacılar Çarşısına gelen gidenlerin pek az kısmına yaramaktadır. Yine 300 metre mesafedeki Zeyrek alt geçidi de uzakta kaldığından yayalar tarafından tercih edilmemektedir.
Çünkü kuruma ya da çarşıya gelenler MÜZE isimli İETT durağında indiklerinde buralara gelebilmek için 8 şeritli yaya güvenliğinin sağlanmadığı bu bulvar üzerinden karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor. Zeyrek geçidinin ve trafik ışıkları arasındaki mesafenin duraktan çok uzakta olması bilhassa yaşlılar tarafından tercih edilmemektedir.

" Emeklilik işlemi yapmak için buraya gelişim bir kaç kere oldu. Otobüsten inip kuruma gitmek deveye hendek atlatmaktan zor. Her an ölümlü ya da ağır yaralanmalı bir kazanın olmaması için neden yok. Bakın emeklilik işlemleri yapmak için gelenler genellikle yaşlılar. Buraya güvenli bir geçiş neden sağlanmaz. Şunu merak ediyorum. Bizi yönetenlerin anne babası emekli olmuyor mu , onlar işlemlerini yapmak için burayı kullanmayacak mı. Ya da kendileri yaşlanmayacak mı. Buradan nasıl geçilir. Sakatı var , aması olan var. yaşlısısı var.Buradan geçmek için ölümü göze alıyor adeta " diye konuşan vatandaş ilgililerin yaşlılar için hassas olmalarını dile getirmektedir.

Erol Kara - 06.05.2010
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.