@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Sultangazililer Ölüme Yürüyor

Mecidiyeköy-Mahmutbey arası metro inşaatının yapılması nedeniyle Karadeniz Mahallesi istasyonunun yapılacağı alanda yayalara geçiş imkanı verilmediği için vatandaşlar adeta ölüme yürüyor.

Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı üzerinde yapımı devam eden ve 2018 yılına kadar tamamlanması beklenen Karadeniz İstasyonu ile halihazırda hizmet vermeyen Metris İstasyonu arasındaki alanda yapılan metro çalışmaları yüzünden vatandaşlar ecelle boğuşuyor

Sultangazi Cumhuriyet mahallesi yönünden Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi yönüne ya da Viaport alışveriş merkezi ile sitelerine gitmek zorunda kalan vatandaşlar tek geçiş yolunun tel örgü ve barikatlarla kapatılması yüzünden kendilerini yola atmak zorunda kalıyorlar.

Yolun bir kısmında çelik refüjün yanında ki yaklaşık 40 cm lik yaya yolunu kullanmak zorunda kalan vatandaşlar karşı istikametten birileri geldiğinde kaçacak yerleri olmadığı için yola atlamak zorunda kalıyorlar.

TEM Otoyolu üzerinde Eski Edirne Asfaltını da kullanmak zorunda kalan araçlarda yayalara çarpmamak için decel teri döküyorlar. Günün her saatinde yoğun olan caddenin kullanılan tek geçiş yerinden metro inşaatını yapanlar geçidin her iki ağzını teneke barikatlarla kapatarak yolun kullanımını engellerken uyarı levhaları da geçişe engel olmaya yetmemektedir.


Herhangi bir trafik tedbirinin olmadığı, araç ve yayaların içice geçiş yapmak zorunda kaldığı yolda adeta kaza geliyorum demekte, zaman zaman yaralanmaya neden olan kazalar oluşmaktadır.

"Buraya acilen trafik ışığı ve yaya geçidi yapılmalı. Yoksa, bu hengâmenin arasında yayalar feci bir kazaya kurban gidecek" diyen vatandaşlar " Üstelik bölgede bir de ilköğretim okulu var ve okula gidip gelen öğrenciler de bu yolu kullanmak zorunda kalıyor. AVM'ye gitmek için genç yaşlı kadın erkek onlarca insan bu yolu kullanmak zorunda. Çalışmaların devam ettiği yolda yayların geçeceği alan tamamen geçişe kapatıldı. Üstelik herhangi bir ek yol açılmadan, yayalar için imkan tanınmadı.  Yaya olarak ne ne yapacağımızı şaşırdık.Çoluk çocuk onlarca yaya buradan kelle koltukta geçiyor. Vatandaşın ne büyük zorluklarla karşı karşıya olduğu açıkça görülüyor. Ancak bir Allah'ın kulu da buraya çözüm getirmiyor. Bir iki tabela takarak kimse sorumluluktan kurtulamaz.  Yayalar, vızır vızır geçen araçların arasından atlaya zıplaya yürüyor. Burada bir facia yaşanması an meselesidir. Zaman zaman yaralanmalara varan kazalar, ya da yaylar yüzünden araçlar çarpışmak zorunda kalıyor" demektedir.

"Neresinden baksanız akıl almaz, neresinden baksanız inanılır gibi değil. Adam tabela takarak geçisi engelleyeceğini sanıyor. Ama bu yolu kullanmak ekmek su kadar önemli. AVM'ye giden var. Okula giden var. pazara giden var. Çoluk çocuk genç yaşlı bu yoldan geçiyor ve Allah korusun dengesini kaybetse, hızla geçen araçların önüne düşecekler.. Ya da karşısında birdenbire bir yaya gören sürücü birden panik yapsa, aracın kontrolünü kaybetse... Sonrasını düşünmek bile sinir bozucu...

Haberin videosu için tıklayınız

Ölümüne yolculuğu göze alan vatandaş, yayaların rahatça geçeceği bir yolun yapılmasını, ayrıca tem çıkışına trafik ışığının konuşmasını istiyorlar.

@erolkaranet - 09.11.2016
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.