@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Bomontinin Durak Çilesi
Star Gazetesi - 14.06.2011

Şişlide geçit vermez otopark
ŞİŞLİ SIRACEVİZLER CADDESİNE ULAŞMAK 10 DAKİKA...  BU ÇİLE BİTSİN

Şişli Bomonti semtinde yaşayan semt sakinleri ile çalışmak amacıyla uzaktan gelenlerin otobüs duraklarına ulaşması için en yakın cadde olan Sıracevizler caddesinin, yine durağa yakın olan kısmından itibaren 10 dakika yürümesi gerekmektedir.

İstanbul’un en yoğun ilçelerinden olan Şişli Bomonti semtinde çalışan ve yaşayan vatandaşlar yıllarca müracaat etmedikleri yer kalmadığını,  İETT otobüs durağından inmek ya da durağa gelmek zorunda olduklarında en yakın sokağa gidebilmek için en az bir kilometre yol yürüdüklerini belirttiler.

Şişli Darülaceze Caddesi üzerinde biri Çiftecevizler otobüs durağının diğerinin de Hürriyet Tepesi durağının olduğunu belirten sakinler bu duraklara gelebilmek için buraya en yakın cadde olan Sıracevizler Caddesinden itibaren 10 dakika yürümek zorunda kaldıklarını, Cevahir otelin önüne durak konmasını istemektedirler. Buraya konulacak durakla Bomonti’ye, Şişli Meydana, Şişli vergi Dairesine ulaşmalarının daha kolay olacağını belirtmektedirler.

Öte yandan Sıra cevizler, Perihan, Hanımefendi, Koca Mansur sokaklarına ve Abide-i Hürriyet caddesine gidebilmek için veya buralardan otobüs durağına gelmek için çok yürümek zorunda kaldıklarını belirten Şişli halkı “50 metrelik mesafe için 700–1000 metre yol yürümemiz tam bir zulüm olmaktadır. Bunun için Çiftecevizler ve Hürriyet tepesi arasına bir durak koymalarını, bunun için en uygun yerin vergi dairesi ile Cevahir otelin arasının olacağını belirtmektedirler.

Erol Kara - 8.06.2011


BU SIKINTIYA DUR DİYECEK KİMSE YOK MU?

Şişli’de bulunan bir otopark yüzünden İETT’nin Hürriyet tepesi durağına yürüyebilmek için semt sakinleri ya da çalışanların pek çoğu 500 m – 1 km arasında yolu bir otopark yüzünden yürümek zorunda kalmaktadır.

Yıllarca müracaat etmedikleri yer kalmadığını söyleyen ikamet sahibi sakinlerle, çalışmak için uzaklardan geldiklerini söyleyen vatandaşlar İEET durağından inmek ya da durağa gelmek zorunda olduklarında en yakın sokağa gidebilmek için kilometrelerce yol yürüdüklerini belirttiler.


Şişli Darülaceze Caddesi üzerinde bulunan büyük bir otoparkın bulunması nedeniyle Sıra cevizler, Perihan, Hanımefendi, Koca Mansur sokaklarına ve Abide-i Hürriyet caddesine gidebilmek için veya buralardan otobüs durağına gelmek için çok dolaşmak zorunda kaldıklarını belirten Şişli halkı “ otobüsten indiğimiz ya da durağa gideceğimiz zaman bazen otoparktan geçiyoruz. Bu kez otoparkçılar bağırıp çağırıyor. Belki haklılar. Araçların güvenliği için doğrudurlar. Ancak bizimde 50 metrelik mesafe için 700–1000 metre yol yürümemiz tam bir zulüm olmaktadır. Ya otobüs durağını Abide-i Hürriyet Caddesi ile Darülaceze caddesini kesiştiği ve Şişli Meslek Lisesinin kapısının yanına koysunlar ya da bize duraktan sokaklarımıza daha kısa mesafede gideceğimiz yol göstersinler. Aslında Okmeydanı gidişindeki durak yıllar önce okulun önünde idi. Şimdi yoldan 400 metre içeriye aldılar. Buralarda oturan yok. Bu durağa ya Adliye istikametinden, ya Çağlayan veya Bomonti’den gelen insanlar ve o yöne gidecek insanlar kullanıyor. Bu da 500 -1000 metrelik gereksiz yol yürümesi demektir. Yıllarca dilekçe verdik. Herkes bu isteğimize duyarsız kaldı.”

Erol Kara - 10.05.2010
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.