@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

118’i ararken pişti olmayın118 bilinmeyen numaraları bilmeyeniniz yoktur. Türk Telekom devlette iken verdiği bir hizmet olan bilinmeyen numara sorgulama servisi 118’in işini özelleştirmeden sonra özel şirketler de yapmaya başladı.


Türk Telekom dışında GSM operatörleri Turkcell, Vodafone ve Avea’nın da bu alanda hizmet veren servisleri olduğunu belirtelim. Türk Telekom 11811, Turkcell 11832, Vodafone 11842, Avea 11855 numaralarıyla hizmet veriyor. Ancak 118’le başlayan özel şirketler o kadar çok reklam yapıyor ki sanki bu hizmeti sadece bunlar veriyormuş gibi bir algı oluşuyor. Bilinmeyen numaralar servisi bugün hizmet alanını da o kadar genişletmiş ki vatandaşın ilgisini çekmekte zorlanmıyor.

Sadece numara sorgulama değil, adınıza açılmış dava var mı, en yakın eczane nerede gibi birçok sorunun da cevap bulabildiği servis haline gelmiş durumda. Özel sektör tarafında ayrı ayrı şirketler tarafından hizmet veren birçok numara var. 11818, 11880, 11881, 11870, 11899 bunlardan bazıları.

Öncelikle bilinmeyen numara için hizmet aldığınız telefon operatörünü aramanızı öneriyoruz. Çünkü diğer servislerde sürpriz faturalarla karşılaşabilirsiniz. Bunu nereden mi biliyoruz? Yakinen tanık olan birçok arkadaşımızdan biliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımız operatörlerden 11880’i arayıp bilinmeyen bir numarayı sormuş. Sorduğu sorunun da cevabını alamamış. Ancak bu hizmet karşılığında telefonuna 14 TL’lik bir fatura intikal etmiş. Toplam konuşma süresi 1-2 dakika arası olan bir görüşme için 14 TL’lik fatura sizce de yüksek değil mi? 11880’in internet sitesindeki fiyatlandırmaya göre 2-3 TL’lik bir ücret gelmesi gerekiyor. Bu kadar yüksek fiyat nasıl oluşuyor onu da anlayamadık.

Para Dergisi
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.