@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Yurtdışında Boşananların Açması Gereken Dava
Yurtdışında yaşadığı dönem içerisinde bulunduğu ülke mahkemelerine boşanma istemiyle dava açan ve evliliğini noktalayan kişilerin bu boşanma kararları Türkiye’de geçerli değildir. O nedenle yurtdışında boşananların ülkemizde boşanmanın tanınması ve tenfizi davası açmaları gerekecektir. Yurtdışında boşananların açması gereken dava olan boşanma tanıma tenfiz davaları ile ilgili olarak bireylerin merak ettiği konular; boşanma tanıma tenfiz davası nerede açılır, boşanmanın tanınması ve tenfizi ne kadar zaman alır, boşanma tanıma tenfiz davası ücreti ne kadardır… şeklinde sıralanabilmektedir. Bilinmesi gereken ilk konu boşanma tanıma tenfiz davası açılmadığı zaman bireyler Türkiye’de evlenmek istemeleri ya da herhangi bir türk vatandaşı ile evlenmek istemeleri durumunda bu evlilik gerçekleşmeyecektir.

Yurtdışında boşananların açması gereken dava olan boşanma tanıma tenfiz davası açılacak olan yetkili mahkeme Aile Mahkemesidir. Bireyler boşanma tanıma tenfiz davasını yurtdışından da açabilirler. Türkiye’de ikamet adresi olmayan bireyler boşanma tanıma tenfiz davasını İstanbul Ankara yada İzmir şehirlerinden birisinde açabilirler. Türkiye’de tutulacak olan boşanma avukatları ile boşanma tanıma tenfiz davası Türkiye’ye gelmeden yürütülebilir.

Yurtdışında boşananların açması gereken dava ile ilgili olarak merak edilen bir diğer konu boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi ne kadar sürer konusudur. Bu süre, dava sürecinde atılacak adımların ve hukuki prosedürlerin nasıl işletildiği ile ilgili olarak farklılık göstermektedir. Boşanma tanıma tenfiz davaları 1 hafta ile 3 4 yıl arasında değişebilen bir dava türüdür. Bireylerin boşanma tanıma tenfiz davası açma sürecinde uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı tarafından destek almaları onların 1 hafta ile 3 ay arasında bir sürede davayı sonuçlandırmalarına olanak sağlarken, bireysel olarak açılacak davalar, süreç içerisinde hata yapma olasılığını artıracağından dolayı 3 4 yılı bulabilmektedir.

Yurtdışında boşananların açması gereken dava olan boşanma tanıma tenfiz davası ücreti de yine süreçin nasıl yürütüleceği ile ilgili olarak farklılık göstermektedir. Yurtdışında boşanan çiftlerin Türkiye’de farklı farklı boşanma avukatı ile bu süreci yürütmeleri, dava süresini kısaltacağından dolayı ücret daha düşük olacaktır. Diğer yandan boşanma tanıma tenfiz davası için hazırlanması gereken evraklar için ödenecek olan ücretler ve dava harçaları da bulunacaktır.

http://bosanmadavam.com/yurtdisinda-bosananlarin-acmasi-gereken-dava/.html
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.