@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

YSS Ücreti Otobüsçülere Çare ArattırıyorŞehirlerarası yolcu otobüslerinin Yavuz Sultan Selim Köprüsünden geçişlerinin zorunlu hale getirilmesi, otobüs işletmecilerinin maliyeti düşürmek için alternatif yollar aramaya itekliyor

Otobüs işletmecileri, üçüncü köprünün yolu 130 kilometre uzatarak otobüs başına maliyeti de 5 bin lira yükselttiğini iddia ettiler.


Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün otobüsler için zorunlu hale getirilmesi, işletmelerin ve yolcuların tepkisini çekti.

Şehirlerarası tarifeli taşımacılık yapan otobüslerin 3. köprü kullanma zorunluluğu nedeniyle hem maddi hem de zaman yönünden çok büyük sıkıntıya düşmesinin yanı sıra uzayan yol yüzünden yolda geçirdikleri zamanın uzadığını ve kendilerine zarar olduğunu söyleyen yolcularda uygulamaya son verilmesini istediler.

Otobüs şöförleri, "Yeni köprü ile birlikte gidiş geliş 140 Km fazla gidiyoruz ve 40 litre fazla akaryakıt tüketiyoruz. Bu köprüden gidiş de geliş de ücrete tabi. Bu köprü hem mesafeyi uzatıyor, hem de zamanı boşa harcıyor. Özellikle kısa mesafe çalışanlar için sıkıntı oluyor" diye konuştu.

Yolun uzaklığı, köprü geçişlerindeki ücretin çokluğu yüzünden ceza vermeye razı olarak FSM'yi kullanan otobüsçüler kaçak geçişin daha pahalı olarak belirlenmesi üzerine bu kez alternatif yollar aramaya başladı.

Daha hızlı ve ucuz gitme yollarını arayan otobüsçüler bu kez Avrupa yakasından Anadolu'ya gidecek olan yolcuları küçük araçlarla, midibüs veya minibüsleri kullanarak taşıma yolunu seçmeye başladı.Asya kıtasından Avrupa kıtasına geçmek isteyenleri de aynı yolla taşımaya başlayacaklarını belirten şöförler Harem, Gebze, Ümraniye terminallerini otobüslerin kalkış yerleri olarak belirlemeye başlayacaklarını dile getirmeye başladılar.

Bu arada bazı otobüs şoförleri de her iki köprünün de kullanıma serbest olmasını isteyerek "isteyen oradan gitsin isteyen berikinden ama bu keyfi olsun. Neticede bir yere varmak isteyen yolcuyu taşıyoruz. Yolcunun işi gücü var. hastası var, cenazesi var. Maddi durumları olsa her yere uçak olsa uçakla giderler. Ama devlet borç ödeyecek diye bize zulüm yapmasın. Yolcuya zulüm yapmasın" demektedirler.

erolkarasiteleri haber merkezi
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.