erolkara

15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan ancak halk tarafından hezimete uğratılan Fetullahçı Terör Örgütü’nün devlet kademelerinden temizlenmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 Darbe girişiminden sonra kurumlardan binlerce FETÖ’cü atılırken takiyye yaparak kendini saklayanların tespiti için de yeni uygulamalar başlatılıyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ ile mücadelede vatandaşın yapacağı ihbarların önemine vurgu yaparak, “O camiadan dostlarınız arkadaşlarınız olabilir, ben diyorum ki bunları ifşa edin. Savcılıklara bildirmeniz lazım. Bu bir vatanseverlik borcudur. Herkesi istihbarat bilemeyebilir, emniyet bilemeyebilir ya da yetişemeyebilir bakın adamlar kaçıyor” çağrısı yapmıştı.

BELGE PAYLAŞIMI

 Yapılan çalışmalar kapsamında İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından online ihbar uygulaması başlatıldı. Buna göre vatandaş etrafında FETÖ’ye hizmet edenleri, bildiği örgüt faaliyetlerini, örgüte ait olan kurumları bu uygulama sayesinde emniyet ve MİT’e iletebilecek.

İSTEYENE GERİ DÖNÜŞ

www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar, www.mit.gov.tr/katkiniz linkleri üzerinden hizmete sunulan formla ihbar yapacak kişilerin bilgileri saklı tutulacak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sunulan ihbar uygulamasında isteyenler belge de ekleyebilecek. Yine aynı uygulamada ihbarcının istemasi halende kendisine dönüş yapılacak. Vatandaş, ‘155 Polis İmdat’ hattına telefonla ihbarda bulunabilecekleri gibi bulundukları il ve ilçelerdeki Cumhuriyet Savcılıkları’na da bu bilgilendirmeleri yapabilecek.

http://haber.star.com.tr/
Daha yeni Daha eski