@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Haliç Metrosu Yolcuların Tepkisine Neden Oluyorİstanbul Haliç üzerinde yer alan ve M2 - Yenikapı - Hacıosman arasında çalışan metro hattının geçişini sağlayan köprüdeki istasyon halkın şikayetlerine neden oluyor.

İstanbul ulaşımında güzel, güzel olduğu kadar kolaylaştırıcı özeliğe sahip bulunan Yenikapı - Hacıosman metrosu yoğun yolcu sayısına sahip olmasına rağmen Eminönü ya da Karaköy'e gitmek isteyen yolcular için tam bir çile olarak şikayetlere neden olmaktadır.


Manzarası için çıkılıp geniş bir çevreden harika bir İstanbul manzarasına şahit olan haliç metro köprüsü ne yazık ki işi olan ve gideceği yere varmak isteyen yolcular için tercih edilmeyecek bir istasyona sahip bulunmaktadır.

Köprünün ortasında yer alan istasyonun hem Karaköy ( Şişhane, Perşembe pazarı ) yönüne hem de Unkapanı , Eminönü yönüne gidecek yolcuların uzun bir mesafe yürümek zorunda kalması şikayetlere neden olmakta ve her iki uca yapılması gereken istasyonun sadece ortada olmasına anlam verilmediği belirtilmektedir.


Konu hakkında görüştüğümüz yolculardan bazıları "Unkapanı durağına giriş veya çıkış yeri. resmen denizin üstünden taa köprünün ortasına kadar yürüyüp metroya öyle binebiliyorsun, manzara olarak mükemmel ama güvenlik tam anlamıyla sıfır, özellikle de çok sık kullanılmayan saatlerde. bilhassa akşam saatleri sonrasında güvenlik sıfır" derken bir kısım yolcular da hırsızların, katillerin, tinercilerin mesken tuttuğu yerlerden biri olması sebebiyle hem Perşembepazarı hem de Küçükpazar yönünün geceleri can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü söylemektedir.


Diğer yandan daha önce meydana gelen intihar eylemlerinin istasyonların kara tarafındaki ayaklara yapılmasıyla köprü ortasına gidilmesinin önlenmesiyle son bulacağı belirtiliyor.

@erolkaranet - 07.08.2016
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda