@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Evlenince nüfus kimliği nasıl değiştirilir
Evlenince nüfus kimliği değiştirme işlemleri nelerdir.

Evlendikten sonra kimlik değiştirmek için yapmanız gerekenler; Nikah işleminden sonra kimlik değiştirmek için neler gerekli,

Evlilik sonrası Nüfus cüzdanı değiştirmek için neler gerekiyor;

GEREKLİ BELGELER

Nikahtan sonra kimliği değiştirmek için 2’şer tane vesikalık fotoğraf, eski kimlikler ve evlilik cüzdanınız gerekiyor.

KİMLİĞİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NEREYE BAŞVURACAĞIZ?

Bulunduğunuz ilçeye ait nüfus müdürlüğüne giderek bu işlemi yapabilirsiniz.

Kimlik değiştikten sonra erkeğin kimliğinde Medeni Hali kısmı Evli olarak değişiyor. Bayanda ise arka taraftaki bilgilerin hepsi değişiyor ve erkeğe ait olan bilgiler yer alıyor. görüldüğü gibi kimlik değiştirmek çok zor değil.

Evlilik sonrası, nüfus cüzdanını değiştirirken yapılması gerekenler. Eşiniz ve siz, nikah işleminden 1 hafta sonra yanınıza ikişer tane resim alarak nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz ve başvuruda bulunuyorsunuz. Yeni nüfus cüzdanınızı hemen alabilirsiniz. İşlem 5 dk. sürüyor. Başka hiçbir evrak gerekmiyor. Sadece 2 adet fotoğraf yeni kimlik almanız için yeterli. Eşinizin nüfus cüzdanını siz alamıyorsunuz, kendisinin bizzat orada olması gerekiyor.

Nüfus cüzdanını dilediğin nüfus müdürlüğünden değiştirebilirsin.Sadece nikahı kıyan belediyenin evlilik işlemleri ile ilgili evrakları nikah kıydığınız il veya ilçedeki nüfus müdürlüğüne göndermiş olması ve orada işlenmiş olması yeterli. Bu da 1 hafta zaman alıyor, herhangi bir belge götürmeniz gerekmiyor.

@erolkaranet - 01.05.2019

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda