@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Eşlerden biri boşanmak istemiyorsa dava nasıl ilerler ?
Taraflardan birisi boşanmak istemiyorsa bunun çeşitli sebepleri olabilir.

Gerekli maddi gücün olmayışı ya da karşı tarafa bir bedel ödetmek istiyordur. Bu sebeple boşanma süresini uzatmak isteyebilir.

Alacaklarını alma yolunda bunu bir araç gibi görebilir. Fakat, hukuk da bir bilim olduğu için, hakim önündeki bir boşanma davası dosyası tamamlandığı zaman zaten kararını verecektir. Yani taraflar davanın süresini etkileyemezler.

Taraflar, belge eksikliği ya da önemli olan yeni bir konu ortaya atarak bir – iki celse uzatabilir davayı fakat hakim için bu dava bir dosyadır ve çok da uzatma şansı yoktur.

Çünkü, tarafların aile nüfus tablosu, şahitlerin beyanları, gerekli  evraklar gelip dosya tamamlandığında hakim kararını verir zaten.

Dosya zaten tamam olmuştur, taraflardan çok hakim uzatabilir davayı. Nasıl uzatbilir? Hakimin sağlık sorunu vardır ve o celseye çıkamamıştır, başka hakim dosyaya bakmıştır ve asıl konuyu bilmediği için asıl hakimin karar vermesini bekler ve dava bu gibi sebeplerle uzayabilir. Yani dosya tamam olduğunda zaten hakim kararını verir. Tarafların çabalarıyla bir dava uzamaz.

Kaynak: http://bilgipaylas.com/eslerden-biri-bosanmak-istemiyorsa-dava-nasil-ilerler.html#ixzz332RThBed
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda