@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Umrede Duyuru Anarşisi
Umre turumuz boyunca yapılacak faaliyetlerin adam gibi duyurulmamasından dolayı bir takım aksaklıkların yaşandığını dile getirmek zorunda kalıyorum.

Kafile Başkanı ve diğer görevlilerin birbirleri arasındaki koordinesizliği, birbirlerine haber vermeden özellikle kafile başkanının bilgisi dışında grup hocaların aktivitelerde bağımsız davranmaları umreye katılanların arasında şikayet sorunu oldu.

İletişimsizlik duyuru panolarına da yansımış, kimin neyi ne zaman yaptığı dahi belli olmuyordu.

Kafile başkanına sorduğumuzda bir takım etkinlikten haberi olmadığını söylemesi, bazı grup hocalarının "ben sadece grubumla ilgilenir, onlar için etkinlik yaparım" tarzı yaklaşımları adeta güler misin ağlar mısın sözünü hatırlatıyordu.

Normalde her grup hocası yapacağı etkinlik için kafile başkanına bilgi vermek, diğer grup üyelerine de haber vermek, katılımlarını sağlamak, onlara yardımcı olmakla yükümlü olmalarına rağmen "beni ilgilendirmez, banane, kafile başkanı düşünsün, onun grubu, benim grubum gibi yanlı ve yanlış sözler havada uçuşuyordu.

Bunun, yani kafile içinde yöneticilerin başına buyruk kararları kafilede birliğin sağlanmamasına neden oluyordu.

Panolara umrecilerin ısrarı ile asılan duyurular dahi komik kalıyordu. Mesela bazı görevlilerin yaptığı duyurularda tarih olmaması yapılan etkinliğin ne zaman olacağının belirsizliğini ortaya koyuyordu.

"Bu akşam"  diye başlayan duyuruda yapılacak etkinliğin hangi akşam için geçerli olacağı bilinemezken bir görevlinin yaptığı etkinliğe kimsenin haberi olmadığı için sadece 6 kişiyle katılması işi özel bir hale kadar çekiyordu.


Ayrıca diğer kafilelerle aynı panoya asılan duyuruların belli bir düzen yerine karmakarışık olarak asılmış olması da duyuru anarşisisne neden oluyor. Dikkat edilmediğinde bazı duyuruların kimin için asılı olduğu bilinemiyor, gözden kaçıyordu. 

Birlik ve dirliğin önce kafile görevlileri arasında olması gerekirken görevliler bunu sağlayamazken kafilenin birlik içinde hareket etmesinin söz konusu olamayacağı da bilinmelidir. 
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda