@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Azarga ile Yola Devam

Retina kontrolü için son gidişimde retina yatıklığını düzgün olarak duyduğum sevincime tansyonumun yüksekliği damga vurdu.

Kullandığım Betoptic s damlamın düzenli olarak kullanılmasına, gözümü yoracak herhangi bir şey yapmamama ve havanın gayet güzel oluşuna rağmen tansiyonumun yüksek çıkmasına ben bile şaşırdım.

Opr.Dr Sezin hanım tansiyon sonucunu gördüğünde şaşırmış ve daha detaylı bir ölçüm yapılması için beni diğer doktora yönlendirmişti.

Allah her ikisinden de razı olsun, değerli doktorlar yaptıkları detaylı kontrolde dekolmanlı olan gözümde yüksek tansiyonu görünce kullandığım ilacın bir üst daha etkili olan Azarga ile yola devam etmemi istedi.

Şimdilik iki kutu olarak verilen ilacın gözüme olan etkisinin kontrolü sonucunda eğer tansiyon iyiye gidiyorsa bunula devam edecektim. Mayıs ayı içerisindeki kontrolümde bu sonuç ortaya çıkacak.

Diğer yandan OCT sonucunun da iyi çıkması, yapılan fiziki kontrolde retinanın da sorusnsuz olarak görülmesi bir bakıma teselli oldu.

Öte yandan zaman zaman sağ gözümde oluşan bulanuk görmelerin sebebi olarak yaşa bağlı katarakt ameliyatlı gözde merceğin gözdeki ince zarın üzerine konulması ve zarın zamanla kesfleşmesinden dolayı bu tür durumların oluşabileceği belirtildi.

Hatta görmemi engelleyecek şekilde merceğin önüne gelen karaltıyı şifa ayetleri ve güneşin etkisiyle geçiştirdiğimi söylediğimde değerli doktorum hiç bir tepki göstermemişti.

Bu arada her yıl en az bir kez yaptırmam gereken görme alanı kontrolüm içinde bir başka hastaneden 12 hafta sonrasına yani 22 Haziran 2016 tarihine randevu aldım.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.