@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Sahi O Sendika Neyin Peşinde..
Diyanete cephe almış bir güruha malzeme taşıyan diyanet adı altında çalışanların bağlı
olduğu bir sendika rapor hazırlamış.
Bizim sitede, mahihaber.com da da detaylı bir şekilde yayınlandı.
Merak eden okumuştur, merak etmeyen zaten bu yazıyı da okumaz.
Ben bu sendikanın diyanet camiasının sendikası olduğuna da o raporu bir kaç kez , değişik kaynaklardan okuduğumda da inanasım kalmadı.
Tam bir muhbir..
İşine gelmeyen, üyesi olmayan, diş geçiremediği ne kadar müftü, cami, din görevlisi varsa vurmuş.
Adeta ihbar etmiş.
Kime Diyanet karşıtı hangi yayın organı varsa onlara.. Destek aramış. Zorlanmamış da..
Kısaca kendilerine göre “Diyanet İşleri Başkanlığı Çalışma Hayatı Anketi’ kitabı,,
Hakikati görenler için ihbar mektubu olan karalamayı bir de onca işinin arasında kendilerine zaman ayıran Sayın Başkan Görmez Bey'e de takdim etmişlermiş.
Bize göre Görmez'i rahatsız etmişler.
Sendika neler yazmış. Kısaca..
Önce aylar sonra başkanın yeniden atanmasını kutladıklarını (Günaydın)
Sonra yıkama, yağlama..
Ve sonra sözde istekler...
"Sendikal çekişmeden ve sendikal ayrımcılıktan üzgünlermiş."
Kardeşim her gün yeni bir sendika kuruluyor. Çekişme tabi olacak. Rekabet serbest değil mi. Sen yarışacaksın, en iyi olacaksın. Çekişmeyip de ne yapacaksın. Kim çok çalışıyor, kim çalışanın hakkını çok koruyorsa malı da o götürür. Tekkeyi bekleyen çorbayı içer.
Sonra..
Diyanet çalışanlarının "Güven"den uzak olduğuna işaret vurmuş.
Bu güven(sizlik) olayının kaynağı nedir, torpille, dayatma ile, kayırma ile görev alanların başlattığı kavram değil mi ? Siz görev verdirmek istediğinizi istediğiniz yere getirmede zorlanınca güvendiğiniz dağlara kar mı yağdı?
Güven"sizlik" alttaki çalışanın üstte ricası olduğunda adı soyadı alınıp disiplinsiz çalışan olarak hak arayanı mimlendiren kim?
İlçede ya da ilde bulunan en büyük diyanet temsilcisine çıkmak için korka korka, aba altından sopa gösterilmişlerden mi "güven" bekleniyor
Geçtik.
"Kurumda yaşanan itikat ve ahlakı değerleri sarsan sıkıntılar"
İstediği yerde istediği hizmeti yaptıramadığınızdan dolayı hasıl olan sıkıntılar mı ahlaki olmuyor yoksa dürüstlük, emniyet, hak hukuk diyenlerin mi itikadı yanlış geldi açıklasaydınız, mertçe dile getiremediğiniz, üzerini kamufle ettiğiniz kavramı kullanmak mı etik, ne dersiniz.
Bir haber sitesinin "gayri İslami ve gayri ahlaki husumet, hakaret içeren siyasal içerikli haberleri ile Diyanet camiasına itibar kaybı yaşattığı"
Haber alma haber verme özgürlüğüne set çekmek, hoşuna gitmeyen haberlerle karşılaşmak, ait olduğu camiayı zarara uğratacak hal ve hareketlerde dur dedirten bir medya kaynağını dile dolamak özgürlükçülüğün önüne set çekmek değil midir.
İçlerinde bir kaç sendikanın sözcüsü gibi olan haber siteleri ve sayısı belli olmayan onca diyanet camiasına hizmet eden, ettiğini iddia eden haber sitesi varken camianın net sesi ve asla Diyanete yamuk olmayanların yanında olduğunu vurgulamış, ispatlamış cesur bir haber sitesini diline dolamak, raporlamak, ihbar etme, çalışanını afişe etmekle neyi amaçladınız.
Güneş balçıkla sıvanmaz.
Sendika kendi kişisel düşüncesini empoze edemediğini, söz geçiremediklerini, menfaat temin etmediklerini, menfaat çatışmasını gördüklerini dile getirmiş.
Bir de Başkanın ağzından o haber sitesinin hakkında hukuki işlem yapılacağı dedikodusu çıkartmak dürüstlük müdür, tartışmaya koymalı.
Üstüne üstlük raporu basına kendilerini sızdırmadığını iddia ederek medyada yayınlanmasının suçlusu olarak bir yandan o haber sitesini gösterip diğer yandan 15 gündür sendikanın sitesinde yayınlandığını söyleme gafletinde bulunmak akla ve mantığa uygun düşmemektedir
Binlerce çalışanın daha iyi haklara sahip olmasında, cami ve dini hizmetlerin topluma daha yararlı hale gelmesinde proje üretmeleri bir yana, görevine gelmeyen, sürekli rapor alanların tespiti, sabah ve yatsı namazlarında kapalı camilerden, vekil imam ve fahrilerin hak ve hukuklarını dile getirmekten, güneydoğuda din ve diyanet düşmanı din görevlilerinin ortaya çıkartılmasından, İslama hizmet yönünde çalışanlardan maksimum fayda sağlama yönünde hizmet aşkı ile yanmaktan uzak, rotasyon karşıtı olmak, sınavların kaldırılmasını talep etmek havanda su dövmekten öte nedir..
Sendikacılık hak korumak, çalışana hizmet etmek, adil ve tarafsız olmak ise şikayet ve ihbarları bırakıp güç kazanmak gerekir.
Sözünü geçiremediğine tü kaka demek değildir.
Sözünü geçiremediğini rapor etmek, çamur atmak değildir.
Adını kullandığın kuruma son haftalarda atılan iftiralara kalkan olmaktır.
Binlerce Diyanet çalışanının gönlünü kazanmaktır.
Cezalandırılmasını değil ödüllendirecek personelleri seçip her çalışanın başarısına başarı katmak demektir, sendikacılık.
Düzelmeniz dileğiyle...

Erol Kara - 28.02.2016
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.