erolkara.net


Garanti Bankası kaş yapayımm derken göz çıkardı

Geçtiğimiz günlerde posta kutuma düşen aşağıdaki içeriğie sahip mektubu okuduğumda adeta şok olmuştum.

Önce yazıyı okuyalım

Değerli Müşterimiz,

"Garanti Bankası'nda siz maaş müşterilerimize özel hesap işletim ücreti muafiyetiniz devam ettiğini bildirmek isteriz.

Temmuz - Aralık 2015 dönemine ait hesap işletim ücreti müşteri bazında toplam 69.00 TL olup devam eden muafiyetiniz nedeniyle hesaplarınızdan bu döneme ait ücret alınmayacaktır.

Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, size en iyi hizmeti vermek için hizmetlerimizi her zaman geliştirdiğimizi paylaşmak isteriz.

Bilgilerinize sunarız.,,

Yılların bankası emeklilere gönderdiği mektupta adeta aba altından sopa göstermiş ve sakın sesinizi çıkarmayın "ben sizden yıllık 138 TL gibi bir ücreti almıyorum, kıynetimi anlayın" der gibi uyarıcı ve bir o kadar tehditkar mektup göndermiştir."

Bir hikaye vardır.


Adamın biri şiddetli yağmura yakalanmış. Tam bu sırada elinde şemsiyesiyle arkadaşına rastlıyor. Hemen sığınıyor şemsiyenin altına. Islanmadan varıyor gideceği yere. Ayrılırlarken, “Ben olmasaydım sırılsıklam olacaktın” diyor şemsiyeli olanı. Diğeri nasıl teşekkür edeceğini bilemiyor… Günler sonra iki arkadaş yine karşılaşıyor. “Kurtarıcı” söze, “O gün ben olmasaydım ne yapardın, sırılsıklam olacaktın” diye başlıyor. Diğeri yine teşekkür üstüne teşekkür sıralıyor… İki arkadaş ne zaman karşılaşsalar aynı diyalog sürüp gidiyor. En son karşılaşmalarında “kurtarıcı” yine, “O gün…” diye başlayacakken, arkadaşı yol kenarındaki su birikintisine atıyor kendini. Kirli suların içinde debeleniyor, debeleniyor sırılsıklam ayağa kalkarken, “Bundan da beter olamazdım ya” diye bağırıyor.

Emeklilerin promosyon beklentisi içinde olduğu ve Yatgıtay'ında banka işletim ücretlkerini haksız bulduğu şu günlerde bir bankasnın emekli maaşını alan vatandaşa mektup yazıp "ben senden 6 ayda bir 69 TL almıyorum, kıymetimi bil" diye mektup göndermesi resmen tacizdir, resmen tehdittir.

Vatandaşın elini tutsa kolunu bırakmayan bankalar bu kez de kendisinden maaş alan emekliye göz dağı vererek kendisinden bir şey talep etmesin diye adeta korkutuyor.

Bu fikir kime ait bilemem. Çok iğreti, iğrenç ve bir o kadar da saçma.

Bu fikri verenin o çatı altında bir dakika dahi durması banka için zarardır. Zuldur.

Zaten bankanın ÜCRETLER başlığı altında "Aşağıdaki özelliklere sahip hesaplardan hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmamaktadır:

Maaş anlaşması ile müşterilerimizin maaşlarının yattığı vadesiz hesaplar" der..

Bu ne demek maaşını benden alanlara yıllık ücret uygulanmaz.

Vatandaşta bunu bilir, bankadan maaşını alır.


Bu mektup ne..

Neyin derdinseniz.

Eğer böyle bir hizmet vermek size ağır geliyorsa  iptal edin olsun bitsin.. Banka da çok emekli maaşını alana promosyon verend de..

Hoş bizim ayağımız alışmışta banka banka dolaşmıyoruz.

Vaz geçilmez değilsiniz.

Emekililere bir artınız da yok.

Bunun yanında yine faturalarımızda sizlerde.. otomatik ödemede..

Ayrıca ktredi kartından 80/90 TL de her yıl çatır çatır alıyorsunuz

Şemsiye tutan adamdan beter olmayın ama kafamıza vurursanız sizden daha kötüsü olmaz ya.

Yaptığınız hiç etik değil.

Çok ayıp...

Şimdi beni tehdit etmeyecek banka arayıp bulmam lazım, herhalde...

Erol KARA  -  09.02.2016
Daha yeni Daha eski