@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

neden taşköprü
Taşköprü sitesini neden yaptık Babam için, onu ve onun doğmasına vesile olan atası için, babamın anısına ve tüm Taşköprülüler için

BU SİTE TAŞKÖPRÜ İLÇESİ DELİBEY EŞRAFINDAN HAMZAOĞLU KÖYÜ'NDEN ŞÜKRÜ OĞLU MERHUM HACI YUSUF KARA ANISINA 1996 YILINDA HAZIRLANMIŞTIR.

ALLAH azze ve celleden KENDİSİNE AF VE RAHMET DİLERİM.

AMİN - 1996

Merhabalar,

Adım Erol Kara , Doğma büyüme İstanbulluyum

Babam Yusuf KARA , Kastamonu Taşköprü Hamzaoğlu köyünde doğmuş. Ve askerliğinden sonra İstanbul'a yerleşip çoluk çocuğa karışmış.

Ben babamın doğduğu toprakları göremedim. İçten içe merak ettiğim bu yerleri bir site haline getirerek bir nevi hemşeri görevini yerine getirmek ve babama olan sevgimin hatırası olarak onu ve toprağını yaşatmak istedim.Bu gittikçe küçülen dünyada gitmesek de görmesek de köyümüzden, akrabalarımızdan, annelerimizden, babalarımızdan, kardeşlerimizden, komşulardan ve dünyanın dört bir yanına dağılan hemşerilerimizden çok uzaklarda da olsak, onlara yakın olabilmek, köyümüzü, toprağımızı tanıtmak, gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmek, bir haber ağı oluşturmak, sorunlara eğilmek ve çözüm aramak, dünyanın dört bir köşesine yayılan hemşerilerimize ulaşmak, onlardan haber alabilmek, büyüklerimizi tanımak ve hatırlamak, değişik alanlarda görev yapmakta olanları bilmek, güncel olaylardan haberdar olmak için böyle bir site hazırlamak gereği duydum.


Ne kadar başarılı olacağımı bilemiyorum. Zira görmediğim gezmediğim bir yer hakkında yazmaya çalışıyorum.


Kendimizden önce gelen neslin, annelerin, babaların, ecdadının adetlerini, geleneklerini, kültürünü, devam ettirmez ve bizden sonra gelenlere emanet etmezsek yok olmaya mahkum oluruz.


Bu sitenin gelişip büyümesi için, siz hemşerilerimin yardımına ihtiyacımız var. İlçemiz ve köyümüz ile ilgili her türlü resmi, yazıları, tarihi bilgileri, ve hazırladığınız metinleri bize gönderin ve yayınlayalım.


Bize destek olmak istiyorsanız, lütfen her konuda yazın gönderin.

İşte mektup adresimiz erolkara@msn.com

SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Erol Kara - 1996
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda