@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Ne Diyanete Dokundururuz Ne Görmeze...

Geçen yıl başlayan Mercedes saldırısından ellerine bir şey geçmeyen kararan kalpleri fitnelerle dolu bir kısım vatan haini ve Diyanet düşmanı güruh azı gemiye aldı ve salyaları aka aka saldırdıkça saldırıyor.
Kudurmuş çakallar gibi ikinci beş yılında hizmet aşkı dinmeden Diyanet'e en parlak dönemlerini yaşatan ve hizmete devam eden Prof. Dr Mehmet Görmez hoca aynen destekçisi cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi her ne yapsa kimseye yaranamıyor.
Kurum içi ve kurum dışı düşmanlarının boş kalmadan her türlü sebebe dayanarak iftira kampanyası yaparak sürekli olumsuz söylemlerle yıkmaya, istifa ettirmeye, uzaklaştırmaya çalıştıkları Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i her ahvalde hedefe oturtmaya çalışırken en iyi tuzak kurucu Allah c.c olduğunu bilmediklerinden yaptıkları tüm haince girişimler ellerinde patlamaktadır.
Alçaklığın ve şerefsizliğin içerisinde bocalaya bocalaya Diyanet ve reisine saldıran salyalı kudurmuş guruh şunu bilmeli ki bu ülkede İslamı ve Diyanet'i savunacak milyonlar vardır.
Buna kimse izin vermeyecektir.
Sayın Görmezden önce amaçlarınıza uygun hizmet verenler hoşunuza gittiği için hiç umursamadığınız DİB'nin başında bulunan ve çalışanlarına, Kabenin şubesi olan camilere gereken önemi ve özeni, gösteren ve halkla camileri kaynaştıran böylesine mümtaz bir şahsiyeti hiç kimse al aşağı edemeyecek ve buna asla izin verilmeyecektir.
Sözümüz budur.
Bir diğer sözümüz de yıllardan beri yaza yaza artık yorulduğumuz, yorulmamıza rağmen bir türlü adam olamayan bazı Diyanet çalışanlarında da söyleyeceklerimiz var.
Sizler herhangi bir kurumda çalışmıyorsunuz.
Sizler sadece memur değilsiniz.
Sizler devletin maaşlı memuru olup bugün git yarın gel zihniyetli çalışan memurlarından değilsiniz.
Yaptığınız yapacağınız her şey sizi bağlamaz.
Zira her türlü hal ve hareketiniz, dikkatsizliğiniz, adam sendeciliğiniz sadece Diyanet İşleri Başkanlığını değil İslamın da hedefe oturtulmasına sebep olur.
Bir fetva kurulu hiç bir zaman bir yerlere yaranarak fetva vermemelidir. Hak, Allah c.c ve Resulü ne demişse odur. Buna uygun fetva verirsiniz ve asla bundan dönmezsiniz.
Söylediğiniz ve yazdığınız her şeyin arkasında duracaksınız.
Eğitim işleri ha keza, insan kaynakları ha keza aynıdır.
Diyanete alacağınız çalışanları kırk elekten geçirmeniz gerekir adam kayırma ile, bonservis ile, onun bunu hatırı sendika, cemaat baskısı ile kadrolar doldurulamaz.
Siz önüne geleni işe alırsanız cami ve din düşmanlarına malzeme taşıyacak sütü bozuklara fırsat verirsiniz.
Hac hizmetleri ile ilgilenenler sizler de milyonlarca Kabe ve Ravza sevdalısına hizmet etmektesiniz. Oraya gidenler aşağılanmaya, zor durumda bırakılmaya layık değildir oralarda görevlendirilecek herkesin çok iyi seçilmesi, hata edenlere asla bir daha fırsat verilmeden hatta kurumdan dahi uzaklaştırarak memurluktan men ettirilmesi gerekir. Hac ve umre görevlilerini seçerken çok ama çok özen göstermeniz gerekir.
Diyanet ataşeleri ve yurt dışı görevlendirilmeleri dahi bu titizliğe bağlıdır.
Cami görevlileri halkla en yakında bulunan sizler sizlerde mihrabın görevlisisiniz. Mihrap peygamber aleyhisselamdan size mirastır. Orada yapacağınız her yanlış peygamber efendimizin zarar görmesine sebeptir.
Ve hiç bir zaman Sayın Nehmet Görmez kurumun başında diye her şey ona mal edilemez. Herkes elini taşın altına koyacaktır. Herkes bunun sorumluluğunu bilecektir. Hatayı yapıp da duvar arkasına saklanan herkes "esfele salifin"dir.
Siz ayağınızı denk atacaksınız, hataya fırsat vermeyeceksiniz, düşmanlarınızı sevindirmeyeceksiniz.
Mehmet Görmez reisi de asla ve kat'a yalnız bırakmayacaksınız. Bırakırsanız haramzedesiniz.
Şimdi "ben yaptım Mehmet Görmez düzeltsin" diyenler ve Mehmet Görmez hocaya saldıran herkes aynı kefededir.
Şunu unutmayın ki en iyi tuzak kurucu şanı yüce olan Alalh-u Hak Tealadır.
Ve tüm Diyanet çalışanları yaptığınız sizi bağlamaz, siz Diyanet ve Din düşmanları yaptıklarınız yanınıza kar kalmaz.
Sap döner keser döner bir bakarsınız hesap döner.

Erol Kara - 17.01.2016
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.