erolkara

 A101 mağazasından almış olduğum Çerezya marka leblebi Şekeri pakaetinden çıkan ürün az daha çocuğumun dişini kırıyordu.

Bir gözü televi,zyonda olan çocuğum kendisine aldığım Çerezya marka leblelbi şekeri bir tandan da yiyordu. Tam o sırada ağzına götürdüğü ürünün farklı olduğunu hissetti.

A101 gibi ulusal alışveriş zincirinin mağazalarında sattığı üründen hiçç beklenmedik bir madde çıkmıştı.

Bize çıkan sürpriz ise şekere bulanmış demir pul idi.

Üretici firmaya resmini çekerek bilgi verdim.

Aşağıdaki tarihlere göre olan iletişimimizde demir pulu benden kargo vasıtaıyla göndermemi istediler. Ev adresimi verdiğim günün ortasında kargo elemanı ürünü aldı.

Ne yazık ki halen mantıklı bir açıklama gelmedi.

Demek istediğim webte yaptığım araştırmada bu firmanın pek çok ürününde böyle olmadık "şey"ler çıkabiliyor. Bir çeşit merdivenaltı üretimim gibi bir şey..

Aman diyorum A101 mağazaşlarıoan satış yapan o firmanın ürünlerini alırken kalite ve yabancı ürün denetlemesi yapmadan çocujklarınızın önüne paket koymayın.

Benim çocuk dişinden olacaktı, diğer yabancı maddelerden çocuklarınız hasta olabilir.

 OLAYIN GELİŞİMİ...

07.12.2015 Firmaya bildirildi
09.12.2015 Firma telefon bilgisi istedi ve aynı gün iletişimi eposta yapmaları yönünde cevap yazdım
18.12.2015 " 9 sonra gönderidkleri eposta ile " Ürünümüzle ilgili yaşanan sorunun tespiti için gerekli incelemeleri üretim ve kalite departmanlarımızla birlikte yürütüyoruz. Kalite süreçlerimiz gereğince ürünlerimizde oluşan sorunların sebeplerini tespit ederken mutlaka paket incelemesi yapmamız gerekmektedir. Bu sebeple bize adres bilgilerinizi verebilirseniz anlaşmalı kargomuz ile ürünü aldırarak, incelemesini yapabiliriz. Konuyu bilginize sunarız, detaylı incelemelerimiz sonucunda tarafınıza gerekli bilginin verileceğini bildirmek isteriz." dediler
( Tarihe dikkat eder misiniz 9 gün sonra )
11.12.2015 adres bilgisi verildi bir kaç saat sonra Sürat Kargo elemanları kapıda idi ve paketten çıkan ürünü teslim aldılar
18.12.2015 gününne kadar dönüş olmayınca bir eposta daha gönderdim.
19.12.2015 ürünün ellerine ulaşmadığına dair mesaj gönderdiler.
21.12.2015 halen ellerine geçmeyen ürün bilgisi verdiler.
23.12.2015 telefonla kargo teslim makbuzu örneği istediler ve gönderdim.

Aralık ayı sonlarında telefonla arayan bir bayan ürünü incelediklerini, şekere bulanmış olması nedeniyle ürünün şekerleyen firma ile bağlantıya geçtiklerini, paketleme sonrası mıknatıstan geçirmedikleri için bu tüğr maddeleri yakalamakta zorlandıklarını söylediler. Ben ürünleri arasından internette sigara izmariti, pislik vs gibi yabanacı maddelerin çıktığını söylediğimde de evet haklısınız ne yazık ki oluyoır cevabı verdiler.

A101 bu üretici firmayla ne yapar bilemem ama A101 den artık bu firmaya ait ürün almamaya çalışacağım bir şey alacaksam çok dikkat etmem gerekecek herhalde. 

Sizler de dikkat edin.webten
Daha yeni Daha eski