@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Aklınızda Olsun.. Her PTT Şubesi kargo almıyorGeçtiğimiz günlerde 7 kg lık küçük bir paketi üzerinde lojistik yazan en yakın PTT şubesine götürdüm.

Küçük bir yer ve 10-15 kişilik bir kuyruğa girdim. Görevli bir kişi.. Bekledim. Sıra bana geldi. Görevli bir bana bir koliye baktı. Biz kargo almıyoruz dedi. Kapıda lojistik yazıyor diye söylendiğimde yazıyor ama almıyoruz. Semtte bulunan diğer bir PTT şubesini tavsiye etti. Orası alıyor dedi. Koltuğumun altın aldığım paketi 1 km ötedeki ve kapısında gözünüze batacak şekilde ışıklı pano ile yapılmış KARGO yazan PTT şubesine girdim

Henüz içeriye adım attım ki iki görevliden biri Biz o paketleri almıyoruz dedi. Küçük paket alıyorlarmış. Bu büyük mü dedim. Biz onları almıyoruz. Bizde taşıyacak eleman yok. Hem küçük araba geliyor. Alamıyoruz. Bir iki kg ı geçmeyecek paket alıyorlarmış.

Neden Kargo yazıyor soruma aldığım cevab bu..

Merkeze gitmem gerekiyormuş. Edindiğim telefonla merkezi aradım. Bulunduğum PTT dahil bayiler kargo almıyorlarmış. İlçe merkezindeki şubeye gitmem gerekiyormuş. Tam bayiden çıkarken PTT'nin büyük bir arabası bulunduğum PTT önünde durdu. Paketi alır mısınız dedim. Biz dağıtım arabasıyız. Paket almıyoruz dedi.

Taksi tutarak merkeze gittim.

Öğrendim ki PTT Kargo'da iki bölüm varmış. Dağıtım ve Toplama.. Toplamanın küçük aracı dağıtımın büyük arabası varmış. Birbirlerinin işine karışmıyorlarmış.

Sonra PTT genel müdürlüğüne sordum.

Aldığım cevap şu...

Sayın müşterimiz ilgili durum ile ilgili yaptığımız inceleme sonucunda paketi şubemizden göndermek istediğinizi tespit etmiş bulunmaktayız.7 Kg ağırlıgında ve büyük bir paketi şubeden teslim aldığımızda onun sevk işleminin yapılabilmesi için merkez ptt ye getirilmesi gerekmektedir.Merkezimizde var olan tek araç para nakil aracıdır.Dolayısıyla büyük kargoların kabulünü merkezimizden yapmak zorunda kalıyoruz.Ayrıca posta dağıtım müdürlükleri ve pttbank şubeleri ayrı merkezlerdir.

Saygılarla iyi günler dileriz.

Aklınızda olsun.. Üzerinde Kargo yazan her PTT şubesi tahmin ettiğiniz gibi her gönderiyi almıyor.

Bunun adına hizmet diyorlar...

20.11.2015 - @erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda